Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-04-2012, 23:38   #2
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Ankieta umożliwiająca wybór paru odpowiedzi mogłaby sprawdzić się lepiej. Myślę, że najlepiej będzie, jeśli po prostu napiszę "prozą", czemu akurat mnie nie zainteresowała twoja rekrutacja. W skrócie wygląda to tak:

NIE ZNAM TEGO SYSTEMU/ŚWIATA

Wiem, że to brzmi głupio, banalnie, ale taka prawda. Rozwijając, można dać parę odpowiedzi, dlaczego taka rekrutacja w mojej opinii jest (wydaje się) mniej atrakcyjna:
-- gracz musi się zaangażować bardziej niż przy tworzeniu postaci do znanego systemu,
-- jeśli sesja ma być oryginalna czy niekonwencjonalna, to wymaga jeszcze więcej energii,
-- ostatecznie nie wiem, czy to mi się naprawdę spodoba,
-- nawet jeśli miałoby mi się spodobać, wciąż istnieje szansa na to, że MG się zmyje (jak bywa w PBF-ach bardzo często) i wszystko przepadnie, a zyskanego doświadczenia (w sensie: poznania świata/systemu) nie zabiorę do innej sesji.

Jak więc widać, nie bardzo masz coś zrobić: sesje nietypowe nie przyciągają tak wielu ludzi zwyczajnie z tego powodu, że są nietypowe. Oczywiście jeśli zdobędziesz większą renomę na forum, to łatwiej będzie ci przekonać ludzi, żeby zaufali ci choćby "na słowo".

Innym dostępnym rozwiązaniem byłoby napisanie rekrutacji w taki sposób, żeby miała jakieś słowa klucze, chwytliwe hasła czy coś innego, co w łatwy sposób przykułoby uwagę graczy. Chodzi po prostu o to, żeby forumowicze mogli jednym spojrzeniem ogarnąć cały temat i stwierdzić "o, to może być ciekawe, to może być dla mnie". Nie chodzi o to, żebyś pisał wielkimi literami "przygoda! akcja! romans!" czy "ponury świat niebezpiecznych przygód!", ale przydałby się przynajmniej jakiś akapit ze skrótem założeń sesji. Bo wiesz, ja nawet teraz nie przeczytałem rekrutacji. Wiem, źle to o mnie świadczy, w końcu niby usiłuję ci doradzać. Ale jestem leniwy, zmęczony, zajęty -- nie chce mi się. Gdybyś zamieścił tam coś, na czym da się zaczepić, byłoby lepiej. A tak -- ściana tekstu, nawet jeśli eleganckiego. Musisz być bardziej cyniczny: nie przeceniaj ludzi i ich chęci. (Bardziej banalna rada: formatowanie i nagłówki także pomagają.)

Dlatego właśnie twoja druga rekrutacja jest niewspółmiernie bardziej popularna: dajesz tam łatwe i znajome zahaczki (elfy, orkowie, magia, demony) i to przyciąga graczy, nawet jeśli reszta gry jest złożona czy wręcz ambitna.

Taka w każdym razie jest moja opinia. Być może inni forumowicze podchodzą do tych spraw zupełnie inaczej.
 
Yzurmir jest offline