Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2012, 18:39   #3
Issander
 
Issander's Avatar
 
Reputacja: 1 Issander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodze
Niektóre by się nadawały do głównego wątku, ale na wszelki wypadek wyślę wszystkie na PW. Gra będzie miała raczej średni stosunek drużyna-postać, czyli nie gracie ani całkowicie jednomyślnie, ani też całkowicie osobno. Czyli raczej wszystkiego na temat swojej postaci i tak nie ukryjecie przed resztą graczy, ale możecie się starać

W ramach stopniowego podsyłania informacji: System monetarny.

W Królestwie Betanii podstawowe monety to:
1 funt = 72 koron = 864 pensów
korona = 12 pensów

W srebrze: funt - 453,6 g, korona - 6,3 g, pens - 0,525 g.
Oczywiście są też monety o wartościach 2, 3, 1/2 np. pensa, ale można je pominąć dla wygody.

Funty są często złote, a pensy brązowe.

Jeżeli idzie o Cesarstwo:

1 mina = 100 drachm = 600 oboli
Drachma to 4,36 g srebra.
Obole są często miedziane, miny złote.

Inne państwa najczęściej mają system monetarny oparty albo na systemie betańskim, albo cesarskim.

Praktycznie w każdym systemie są jakieś porównania co jest ile warte, ja bazowałem monety na rzymskich, greckich i angielskich (angielskie wywodzą się z rzymskich). Znalazłem info, że w III wieku n.e. miesięczne wynagrodzenie pracownika farmy wynosiło 75 g srebra, czyli ok. dniówka to ok. 0,4 korony lub ok. 0,6 drachmy.

Dla jeszcze wygodniejszego porównania można sobie wyobrazić, że korona to dwustuzłotówka.
 
Issander jest offline