Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2012, 02:18   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Myślę, że głównym problemem nie jest setting tylko system. (Nie jest to jakaś odkrywcza myśl - wiem).

W Polsce Savage Worlds jest słabo rozpowszechnione. Niewielu graczy wie cokolwiek o tej mechanice, a angielska nazwa w ogóle sugeruje, że system w ogóle nie został wydany po Polsku. Przyznam, że ja sam nie wiem czy nazwę przetłumaczono, i jeżeli tak to na jaką...

Kiedyś dokonałem ciekawego odkrycia - wiele osób zna Martwe Ziemie (Deadlands), które w ostatniej odsłonie zostały oparte o mechanikę Savage Worlds (czego już zupełnie nie kojarzą)...

Mechanika - też - wydaje mi się strasznie "kolczasta" dla nowych graczy. Wybór wszystkich cech (zad i walet) i wsadzenie tego w kartę jest proste, ale mało intuicyjne...


Zupełnie z boku pozostawiam kwestię jaskrawo widoczną w Twojej ankiecie. Skoro "Interface Zero" to CP - to po kiego czorta mam się uczyć kolejnej mechaniki aby zagrać w cyberpunka? Wolę poczekać na rekrutację do CP, którego znam...
 
Aschaar jest offline