Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2012, 09:36   #3
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Tak cóż, jak to mówią niewiedza ludzka bywa zgubna . Nazwę przetłumaczono na "Brawurowe Światy" ale i tak na podręcznikach polskich używa się nazwy Savage World`s jak dla mnie brzmi fajniej :P .

Nawiązując do pytania po co grać w Interface Zero skoro to teoretycznie Cyberpunk. Kiedy pisałem co to mniej więcej jest, chodziło głównie o ogólny klimat a nie o to, że gra się w to jak w Cybera. Równie dobrze można by zapytać np. po co grać w jakikolwiek system fantasy poza Warhammerem czy D&D? Czemu ludzie grają w Dzikie Pola, Wiedźmina czy jakieś inne systemy ala fantasy? Sądzę, że podobają im się inne realia, rozwiązania danego systemu, możliwości jakie daje ten system a nie daje inny. Podawałem przybliżone gry które settingowi odpowiadają czasami, mniej więcej dostępną technologią, to wszystko. Gdyby ludziom w wyborze systemu chodziło tylko o ogólny zarys świata, to nigdy nie wybierali by niczego nowego. W ogóle nowe systemy powstają zazwyczaj dlatego bo coś komuś nie pasowało w mechanice i rozwiązaniach poprzedniego systemu.

Po co zaś grać w Savage World`s? Po co uczyć się nowego systemu? Dlatego właśnie, że na tym systemie można grać we wszystko co widać już po podstawowym wyborze settingów. Ja podałem tylko kilka tych które lepiej znam, a tak jak sam napisałeś są i Deadlandsy które wiele osób tak dobrze zna, są nakładki neuroshimy, warhammera, d&d, niekończąca się ilość konwersji. Cały podręcznik do Zewu Cthulu tylko pod SW, Solomon Kane, Hellfrost, Suzerain, Rippers, Weird Wars, Sundered Skies, Sliepstream, Necropolis 2350..... itd itd.... Nie bez powodu ten system ma w nazwie słowo światy. Realiów jest ogrom, a właśnie ilość konwersji z innych systemów ukazuje tym bardziej fakt, że na tej mechanice można grać we wszystko.

O to właśnie się rozchodzi, żeby nie poznawać dwudziestu nowych systemów, mechanik jak tym razem rzucić kostką, czy jak dobierać cechy, bo aby pograć w innych realiach musimy wciąż poznawać nowy rodzaj rozgrywki. Savage World`s wyszło temu na przeciw i zrobiło jeden system rzutów, cech, umiejętności itp do wszelkich realiów, tak by nie musieć znów uczyć się wszystkiego od nowa. Poza tym by grać w każdym świecie wystarczy główny podręcznik który w pdfie można zakupić za 10zł a w wersji książkowej za 40zł co jest nieporównywalne do innych systemów gdzie by grać wciąż przydaje się kolejny i kolejny podręcznik. Rozwiązanie jednego systemu do wszystkiego napewno doceniają np gracze WoDa, gdzie grasz w sumie kich zechcesz ze świata mroku lecz mechanika rzutów się nie zmienia.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline