Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2012, 21:32   #59
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Opisując wszelkie rzeczy, w tym wspomniane budynki, ja zawsze pilnuję się jednej zasady - od ogółu do szczegółu.
Najpierw napisać, że zamek jest wielki, o murach czarnych jak smoła, z dwoma wieżami po prawej i lewej stronie od bramy.

Potem wspomnieć, że surowe, prostokątne okna znajdują się na dwóch poziomach budowli w równych odległościach od siebie, zaś wieże obronne upstrzone są blankami.

Na koniec można napisać, że na murach zamku widać chodzących/stojących wartowników, a co bystrzejsi dostrzegają również strategicznie umieszczone otwory strzelnicze.

To bardzo uproszczony opis, ale mam nadzieję że dał Ci pewne pojęcie o tym jak (moim zdaniem) powinno się to robić.
Poza tym, jeśli chcesz coś dokładnie opisywać to nie ma rady tylko trzeba powiększyć słownictwo. Ja na przykład nie mogłem sobie teraz (pisząc tego posta) przypomnieć jak się nazywają te wklęsłości i wypuklenia na szczytach wież, ale google przyszło mi z pomocą mówiąc, że to blanki.
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem