Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2012, 17:15   #42
Issander
 
Issander's Avatar
 
Reputacja: 1 Issander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodze
Kurcze, w połowie pisania posta wyłączyła mi się przeglądarka

No więc jeszcze raz: napisałem już zasadniczego posta, czekam tylko na Kaworu i Dartha, żeby dopisać wydarzenia dla ich postaci i go wrzucić.

I odnośnie mechaniki: na początku napisałem, że będę raz na jakiś czas szacował prawdopodobieństwo czy jakieś zdarzenie zajdzie i rzucał na to kością... Postanowiłem trochę to zmodyfikować. Po pierwsze, nie widzi mi się rzucanie za każdą rzecz tego wymagającą po kolei, a po drugie wydaje mi się, że możecie wymagać czegoś bardziej przejrzystego. Będę rzucał za całą sytuację, zaś wynik będzie określał wariant wydarzeń, które nastąpią, określony w ten sposób:
1-3 pechowy wariant wydarzeń
4-7 niepomyślny wariant wydarzeń
8-13 neutralny wariant wydarzeń
14-17 pomyślny wariant wydarzeń
18-20 szczęśliwy wariant wydarzeń

Co to oznacza? Otórz to, co dzieje się bez rzutu kością, to jest neutralny wariant wydarzeń - czyli, mówiąc krótko - to, co mi jako MG wydaje się być najbardziej prawdopodobnym. Natomiast tam, gdzie będzie rzut i wypadnie wynik inny niż neutralny, będę modyfikować rozwój wydarzeń na mniej prawdopodobny z korzyścią/niekorzyścią dla graczy.

Możecie też poprosić o rzut dla postaci pisząc coś w stylu "moja postać robi coś tam [rzut]". Kiedy to się opłaca? Ano wtedy, kiedy liczycie na szczęście, tj. sądzicie, że coś się nie uda, ale gdy wypadnie pomyślny lub szczęśliwy to być może już tak. Oczywiście jest ryzyko wystąpienia pechowego lub niepomyślnego rozwoju wydarzeń, ale o tym chyba nie muszę wspominać.

Oczywiście, efekt i tak jest zależny całkowicie od opisu sytuacji. Np. jeżeli postać ma przewagę w walce, to typowy rozwój wydarzeń oznacza, że pokona przeciwnika, natomiast w tym wypadku niepomyślny może oznaczać jakieś bardziej nautralne (niekoniecznie złe) rozwiązanie, np. ucieczkę przeciwnika...

Warto jeszcze dodać, że jak zwykle bohaterowie są bardziej szczęśliwi od reszty, dlatego postacie graczy otrzymują premię +1 do wszystkich rzutów.

Jak zwykle czekam na sugestie.
 
Issander jest offline