Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2012, 10:28   #465
Issander
 
Issander's Avatar
 
Reputacja: 1 Issander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodzeIssander jest na bardzo dobrej drodze
Mam parę zagadek, część z pewnością już tutaj była... Ale reszta może się przydać
W każdym bądź razie, są to same dobre zagadki, bez głupich rozwiązań.

1) "Co takiego ma miejsce raz w każdej minucie, dwa razy w każdym momencie, ale ani razu w tysiącu lat?"

2) "Co może mieć kolana przy brodzie chociaż nie ma ani głowy ani nóg?"

3) "Mam brata bliźniaka, którego nigdy nie tracę z oczu. Za dnia dźwigamy wielki ciężar, lecz puści kładziemy się do snu. Kim jesteśmy?"

Zagadka ta pojawiła się m.in. w Baldur's Gate II.

4) „Pomyśl o słowach zaczynających się na „gb”. Jednym z nich jest gbur. W naszym języku są dwa różne słowa. Jakie jest drugie z nich? Jeżeli słuchałeś mnie uważnie, to już podałem Ci odpowiedź.”

Zagadka ta pojawiła się m.in. w Planescape:Torment.

5) "Nosi stalowe buty, lecz nigdy nie zrobił w nich kroku. Mimo to, wielu zmęczonych podróżnych przeniósł na swym grzbiecie."

6) Mała przerwa, czyli dobra zagadka, która wydaje się być prosta, ale odpowiednio opowiedziana może być ciekawa. Chodzi o to, żeby powiedzieć ją na głos dokładnie raz. Nie można powtarzać.

"Na początku było tak:
Bociana dziobał szpak.
Potem była zmiana
I szpak dziobał bociana.
Potem były jeszcze takie 4 zmiany,
Ile razy szpak był dziobany?"

Odpowiedź: oczywiście, 0 razy. Ale jest to oczywiste tylko wtedy, kiedy ma się przed sobą tekst zagadki

7) "Pewien rolnik trzymał w zagrodzie dwa zwierzęta: jednego drapieżnika i jednego roślinożercę, ale obawiał się, że ten pierwszy zje drugiego. Uczynił więc roślinożercę właścicielem drapieżnika, aby ten się go słuchał, jednak ku jego zdziwieniu wtedy to roślinożerca zjadł drugiego, co nie było przedtem możliwe. Jakie dwa zwierzęta miał rolnik?"

Zagadka trochę gorsza od poprzednich z tego względu, że trzeba znać nazwę pewnej konkretnej roślinki.

8 )"Korzeni nie widziało niczyje oko,
A przecież to coś sięga bardzo wysoko,
Od drzew wybujało wspanialej,
Chociaż nie rośnie wcale."

Jest to jedna z zagadek, które pojawiły się w Hobbicie.

9) "W czerwonej stajni trzydzieści białych koni
Kłapie, tupie, a czasem ze strachu dzwoni."

Kolejna zagadka z Hobbita.

10) "Pudełko bez zawiasów, klucza ani wieka,
A przecież skarb złocisty w środku skryty czeka."

Jeszcze inna zagadka z Hobbita.

Żeby nie było, że w hobbicie były same dobre zagadki, oto jeszcze jedna...

"Beznogi leży na jednonogim,
dwunogi siedzi na trójnogim,
a czworonóg dostanie resztki."

Odpowiedź: ryba na stoliku, człowiek na stołku, kot dostaje ości.

11) "To z czego jestem jest cięższe niż to, czym jestem. Więcej mnie zakryte niż odkryte, lecz to tylko czyni mnie groźniejszą."

Podobna zagadka m.in. w Baldur's Gate II

12)"Wypowiedz moje imię, a zginę."

Trochę oklepane.

13)"Człowiek który to wymyślił, nie potrzebuje tego dla siebie. Człowiek, który kupił, nie potrzebuje tego dla siebie. Człowiek, który to potrzebuje, nie wie o tym, gdy mu to już potrzebne."

Zagadka pojawiła się m.in. w Baldur's Gate II.

14)"Czasem potwornie się wlecze, czasem biegnie szybciej niż byś chciał, lecz nigdy nie usłyszysz jego kroków."

15) "Wydobywa się mnie w kopalniach tylko po to, żeby zaraz zamknąć w drewnianej skrzyni, której nigdy nie opuszczam. Mimo to, używają mnie niemal wszyscy. Kim jestem?"

16)
"I am the beginning of sorrow,
and the end of sickness.
You cannot express happiness without me,
yet I am in the midst of crosses.
I am always in risk,
yet never in danger.
You may find me in the sun,
but I am never out of darkness."

17)"What is it the more you take, the more you leave behind?"

18 ) "Nie parzę, ledwo co ważę, lecz mimo to można mnie trzymać tylko przez chwilę i nie dłużej. Kim jestem?"

19)"Gdzie znajdziesz drogi bez pojazdów, lasy bez drzew i miasta pozbawione ludzi?"

Zagadka była m. in. w Mrocznej Wieży.

20)"Choć nie ma mnie nigdzie w świecie, jestem częścią każdego. Po wieki wieków będę stał na końcu początku i początku końca."
 

Ostatnio edytowane przez Issander : 22-05-2012 o 13:17.
Issander jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem