Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-07-2012, 21:37   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Lord Vedymin Zobacz post
na ile mogą sobie pozwolić gracze w swoich postach, jeśli chodzi opisywanie działań innych członków drużyny przebywających w tej samej lokalizacji i działających równocześnie z postacią piszącego.
Na jak najmniej. Aby nie powiedzieć "na nic".

Gracze opisują działania SWOJEJ postaci, a nie innych. Naturalnym więc jest, że pomijają wszelakie "on robi" i koncentrują się tylko na "ja robię".

Posty storytellingowe mają sens w sytuacjach pozwalających na opis i z relatywnie niskim współczynnikiem styczności pomiędzy postaciami, kiedy postacie mają dużo swobody a równocześnie - są to zamknięte sceny. Niestety w scenach z dużą kontrakcją (np. walka) posty muszą ulec skróceniu, albo scenę trzeba rozegrać poza forum.

Sensownym wydaje się również - jeżeli post ma być długaśny i przewiduje kontrakcje pomiędzy postaciami graczy - komentowanie posta MG w komentarzach i określanie działania (jeżeli Iksiński cośtam to moja postać zrobi to i tamto, ale jeżeli Ygrekowski cośtam to moja postać siamto). To pozwala innym na uwzględnienie tych deklaracji w poście.

Czasami również MG określa jakieś zręby akcji w komentarzach umieszczając notkę: Postać X ma najbliżej do czegoś, postać Y na pewno zadziała pierwsza bo cośtam, postać Z...

Czasami idzie się na żywioł i potem poprawia - bo zawsze należy poprawić posta, jeżeli współgracz powie, ze jego postać by tak nie postąpiła, tylko tak...


-----
...Jeżyna...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem