Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-08-2012, 20:37   #8
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
@Szarlej:
- wychodzę z założenia, że RPG są grą zespołową, czyli, że postacie przynajmniej się znoszą, a nie skaczą sobie do gardeł przy pierwszym spotkaniu. Wydaje mi się, że koncept postaci, która najpierw leje po mordzie, a potem zadaje pytania jest słaby logicznie - taka postać ma więcej wrogów niż włosów na głowie (zwłaszcza po kilku latach życia lub nieżycia). Jednakże - to gracz musi sobie ze swoją postacią poradzić (ja - mając do dyspozycji świat - pewno dam sobie radę ). Na pewno nie będę na siłę unikał PvP. Jeżeli po dwu turach okaże się, że gracze się powycinali - to też jest jakiś koniec przygody. Reasumując - Twoja postać Twoim problemem.
- jest. Tylko jedno obostrzenie - postać jest przyjezdna i/lub posiada personifikację klanową (zwłaszcza jeżeli mieszka w domenie Arles). Kolega Malkav może mieć różnych znajomych...
- ponieważ numeracja edycji w Polsce jest dla mnie zagadką napiszę tak: Gangrele są w Camarilli (jeszcze) choć wszyscy zdają sobie sprawę z tego iż z niej wystąpią "na dniach"; Assamici mają klątwę.
- standard. Opieramy się na poradniku Migdała i tam coś chyba jest podane
- podręczniki traktuję jako wskazówki, nie jako dogmaty. Patrz: złota zasada.
- tura powinna się zamknąć w tydzień, więc jakieś 5 dni dla graczy i dwa dla mnie.
 
Aschaar jest offline