Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-08-2012, 22:38   #5
konrad92
 
konrad92's Avatar
 
Reputacja: 1 konrad92 nie jest za bardzo znanykonrad92 nie jest za bardzo znany
Widzę że nie przygotowałem tej rekrutacji tak jak należy. Mój błąd. Dziękuję za krytykę Jeżeli będziecie widzieli jeszcze jakieś błędy z mojej strony, piszcie.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
To ja się podepnę pod kolegę i poproszę o ten opis świata i kilka dokładniejszych informacji co do sposobu rozgrywki, bo jakoś tego nie widzę - tych "różnych sposobów prowadzenia rozgrywki".

W następnym kroku na pewno przyczepię się tego zrównoważenia drużyn, bo - szczerze - posiadać 10 wojaków, a 20 wojaków to kolosalna różnica i o żadnej równowadze nie ma tutaj mowy.

A, na marginesie: "przeze mnie", nie "prze-zemnie"...
1. Może nie będą takie rożne postaram się prowadzić w jeden sposób aby nie kompilować życia sobie i graczom, lecz mój system może nie sprawdzić się do tego typu rozgrywki i tedy będę musiał je zmienić. Na początku Nie będę prowadził w Standardowy sposób poprzez posty lecz będę pisał wiadomości do Graczy z osobna. Coś w Stylu; Podróżujecie przez las. Twój zwiadowca donosi że na polanie niedaleko Stacjonuje dwunastoosobowy oddział orków. Są to prawdopodobnie zwiadowcy. Jaką decyzję podejmujesz?
lub Twoim ludziom zaczyna brakować prowiantu.
Gracz wtedy podejmuje decyzję co chce zrobić; np. Zaatakować, przekraść się, Itp. Odpisuje mi, Ja podejmuję decyzje, czy się udało, ile osób zginęło itp Natomiast Gracz zamieszcza to w swoim poście. Należy jednak pamiętać że każdy krok ma swoje konsekwencje, np. Atak na orków może później sprowadzić na głowę małą armię, natomiast ominięcie ich może doprowadzić do tego że to oni wykryją grupę i będą ją śledzić. Każda decyzja i zachowanie będzie odpowiednio nagradzane/karane.
Natomiast od czasu do Czasu i ja będę zamieszczał posty. Jeżeli ten system się nie sprawdzi, przejdę na standard, czyli posty graczy - post MG - Graczy MG.

2. Dlatego napisałem że w tym fragmencie mogę to edytować. Raczej to będą nieznaczne zmiany i korekty, lecz jest wiele sposobów aby wyrównać szanse. Np. Kilku rannych, mniejsza liczba prowiantu, lub w ostateczności mogę skombinować oddział orków ścigający naszych dzielnych wojaków (ostateczność).

3. Już poprawiam. Niestety wcześniej pisałem to w pewnym programie a on ma czasami dziwną funkcję autokorekty i po prostu tego nie zauważyłem. Jeżeli będą jeszcze jakieś błędy z mojej strony proszę o wiadomość (wiem o niedostatecznej liczbie przecinków, oraz tym że czasami niektóre rzeczy piszę z małej a następnie z dużej litery, to jest mój błąd i staram się nad nim pracować).


Cytat:
Napisał Velg Zobacz post
A ja mam inne pytanie, bo mnie bardzo zastanawia...



A co się stanie, jeśli graczowi A uwidzi się zakładanie miasta, a gracz B preferować będzie przeprowadzenie przewrotu pałacowego? Bo jedno zajmuje zupełnie inny rząd czasu niż drugie... A wtedy jakoś nie widzę wspólnej gry
Zanim do tego dojdzie minie jeszcze sporo czasu. Chyba nikt nie sądzi że dokona przewrotu z 20 żołnierzami. Natomiast jest później zajdzie taka potrzeba podzielę sesje na dwie. Dla osób wolących ekonomię oraz osób preferujących rozwiązania siłowe. Chociaż wolał bym tego uniknąć i jeśli znajdę inne rozwiązanie zastosuje je (oczywiście po wcześniejszej konsultacji na graczami).


PS: Wkleiłem opis świata trochę długawy i może ciężkawo się czyta ale mam nadzieję że się spodoba.
 
__________________
Nadzieja to luksus, na który mnie nie stać.

Ostatnio edytowane przez konrad92 : 04-08-2012 o 22:46.
konrad92 jest offline