Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2012, 13:45   #8
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Zaczyna mi to przypominać planszówkę i chyba w tej wersji sprawdziłoby się to lepiej. Jak zauważył Velg - działania graczy mogą zupełnie nie pasować do linii czasu. Sam zresztą piszesz o tym, że jeden z graczy ma rozwiązać problem przekradzenia się koło obozowiska orków (max 3 godziny czasu), a inny - braku prowiantu w wiosce (najmniej kilkanaście godzin polowania). Ta sesja momentalnie podzieli się na kilka z powodu różnego podejścia do postawionych problemów...
Jeden z graczy zdecyduje się na budowę wioski, a inny będzie poszukiwał jakichś ruin lub innego dogodnego miejsca. Moim zdaniem jest to nie do pogodzenia.


Wracam jeszcze do balansu sił. Przewrót można wykonać z 20 ludźmi. Myślę, że, aby mówić o jakimkolwiek balansie konieczne jest ustalenie określonej liczby "followersów"...


Raczej będę obserwatorem niż zabiorę się za granie. Pomysł wydaje mi się niestety mało dopracowany. Chociażby dość podstawowa kwestia - ekipa z powodu wojny opuszcza swoje tereny i podąża gdzieś. OK. jednak to miejsce ucieczki musi być znane i co więcej - logicznie uzasadnione. Uciekający nie wybiorą żyznych równin tylko górskie ostępy, bo one dają większą szansę na przeżycie zagrożenia. Ten wybór pociąga kolejne, ekipa będzie żyć z leśnictwa/zbieractwa, a nie uprawy; etc, etc... Inna kwestia - skoro jest jakaś wojna to skąd wojskowi w ekipie? Dezerterzy? Grupa przydzielona do ochrony? To również wymusza pewne decyzje - jeżeli to ochroniarze to zapewne ekipa ma dojść "gdzieś" (bo nie wysyła się ochrony z każdym uciekinierem)...
 
Aschaar jest offline