Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2012, 14:41   #9
Velg
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Reputacja: 1 Velg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetny
Cytat:
Myślę że jeśli chodzi o podział państwa to jest bardziej podobne do królestwa franków i jego podziału (nie na 3 ale na 2).
Franków... mowa o państwach karolińskich? Bo mi samo „królestwo Franków” kojarzy się równie mocno z królestwem merowińskim – a ono dzielić się potrafiło zarówno na jedną, dwie, trzy, jak i na cztery części.

A poza tym, inne pytanie, które mnie gnębi – zamierzasz prowadzić RPGa postaciami przywódców czy strategię z wirtualnym awatarem? Bo dla mnie to istotnie różne koncepty. Weźmy np. prosty przykład – bitwę. Trochę większą, by sytuacja była relewantna...

Gracz A atakuje wojska któregoś z królestw. Wychodzą mu naprzeciw – i rozpoczyna się regularna bitwa. W pewnym momencie dostrzeżono lukę na lewej flance – na którą może natrzeć kawaleria... Jak wtedy piszemy? Gracz kontroluje te oddziały i może nimi zaszarżować? - mimo że jego postać kontakt z ichnim dowódcą ma jedynie przez wolnych posłańców. Musi wysyłać – jako postać – posłańca z zaleceniami? Czy może dowódca jest człowiekiem – i może sam podjąć decyzję? I – dajmy na to – wbić się w szyki za głęboko, z czego gracz A będzie musiał go wyciągać?

Ba, przykład na większą skalę – najazd A na ziemię B się nie powiódł. Teraz B wysyła wyprawę karną. I... gracz B tą wyprawę kontroluje? A może jest skazany na własnych ludzi tam – i wieści dostaje jedynie z rzadka, jak gołąb pocztowy je przyniesie. Wreszcie – co z np. negocjacjami? Będą rozgrywane „między postaciami” (które mają osobiste popędy – np. jeden gotów jest doprowadzić do pojedynku) czy raczej na zasadzie dyplomacji w takim TW?

Ja - jak przedmówca - raczej nie zagram, ale chciałbym dowiedzieć się, co takiego planujesz prowadzić
 
Velg jest offline