Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2012, 16:24   #10
konrad92
 
konrad92's Avatar
 
Reputacja: 1 konrad92 nie jest za bardzo znanykonrad92 nie jest za bardzo znany
Oczywiście chodziło mi o Imperium Karolińskie i jego podział po traktacie w Verdun.

Gracze będą prowadzić postacie przywódców, nie całą grupę ludzi. Ja stawiam przed graczami wyzwania oni reagują na nie, np. wydając odpowiednie polecenia podwładnym. To czy się im uda je wykonać określam ja.

Na kwestię różnego czasy potrzebnego na wykonanie innych zadań mam rozwiązanie. Rozgrywka będzie prowadzona przeze mnie w trochę torowy sposób. Jeden post graczy będzie zajmował 1 dzień. W tym czasie da się zarówno ominąć orków jak zdobyć prowiant. Ewentualne bardziej złożone postępowania, zawierające więcej niż jeden dzień, będę rozkładał na kilka postów.

Przypominam że postacie mają być dopiero o wybrani na przywódców. Owszem z 20 wojownikami można zdobyć pałac, lecz co dalej? Nie znanej postaci raczej nikt nie poprze, ani armia ani możnowładcy, dlatego najpierw trzeba sobie zapewnić poparcie.

Co do miejsca ucieczki. Wszystko wyjdzie w trakcie sesji. Czy to przez rozkazy które otrzyma dowódca oddziału, czy też w inny sposób. Lecz gracze również będą mieli na to wpływ i nie będę narzucał na siłę jednej słusznej drogi. Proszę pamiętać o moralach podwładnych. Gdy przed samym dojściem przez wycieńczoną grupę do miejsca gdzie będą mogli odpocząć, wydacie rozkaz powrotu na obszary ogarnięte wojną, może się okazać że zostaniecie samotnym "przywódcą".

Negocjacje będą prowadzone między postaciami np. poprzez wiadomości lub w inne sposoby które będą odpowiadać graczom i mi. Ponieważ jako MG chciałbym wiedzieć kiedy będą się odbywały rozmowy między postaciami i o czym.

Moim założeniem jest iż każda grupa rusza oddzielnie. Postacie raczej się nie znają. Wojskowi Będą mieli woje rozkazy, będą one zależało na początku z historii postaci, później będą inne.

PS; Zauważyłem że może jedna rzecz nie być jasna.

Cytat:
Grupa zwykłych ludzi; 20-30. Żołnierze; 10-20 osób. Silne postacie; Myślę że tu do max 7 postaci.
Nie chodziło mi że w jednej grupie ma się wszystko znaleźć lecz raczej oddzielnie. Jeden gracz chce poprowadzić wojaków inny zwykłych wieśniaków. Dlatego podawałem te kryteria. Oczywiście jeśli ktoś chce mieszaną grupę powinien to dobrze opisać a nie będzie problemu.

edit: Już powstał taki problem więc przypominam. Wolałbym aby postacie i grupa była ludzmi, nie innymi rasami ponieważ wprowadzenie ich do gry będzie trudne, natomiast gra nimi na nizinach jeszcze trudniejsza.
 
__________________
Nadzieja to luksus, na który mnie nie stać.

Ostatnio edytowane przez konrad92 : 05-08-2012 o 17:29.
konrad92 jest offline