Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-08-2012, 12:10   #3
Velg
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Reputacja: 1 Velg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetny
Źle zrozumiałeś. Nie chcę zrobić sesji-sandboxa. Zgadzam się – do czegoś takiego H&K nadawałby się dużo bardziej.

Chcę normalnie oprzeć fabułę na postaciach graczy. Przykład? Rok 1118 w kalendarzu Isawa zaznaczył się zamordowaniem daimyo Klanu Borsuka podczas Topazowych Mistrzowstw. Jeśli otrzymałbym postać z tego klanu, to morderstwo – i krwawa waśń z nim związana – natychmiast stałaby się istotnym elementem fabuły. Tak samo, jeśli otrzymam np. sozan-senzo, to przodkowie również będą mogli poczuć się wciągnięci w intrygę

Po to m.in. jest mi potrzebne to:
Cytat:
ALE ponieważ trudno sprawić, aby połączenie dworaka z Otosan Uchi z bushi spod Muru Cieśli miało sens, taka dowolność będzie miała swą cenę. Będę Wam integrować w karty. Mogę przykładowo - przy postaci śledczego ze szkoły Kitsuki – przesłać wam scenę-retrospekcję z jakiegoś śledztwa, w którym winnego nie udało się ustalić dostatecznie szybko
W skrócie – Ichiro, o którym rzekłem powyżej, dostałby ileś fabularyzowanego materiału opisującego stosunki międzyrodowe, moment śmierci Czempiona i związane podejrzenia. Po to, aby ta postać miała coś do roboty. Ale - czego jestem niemal pewien - skoro żaden z gracz nie będzie miał postaci związanej z tą sytuacją, to wątku nie będzie.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem

I wiem, że taka technika – z punktu widzenia MG – jest trudniejsza... ale osobiście ją wolę. Bo – kiedy będę wiedział, jakie mniej więcej są koncepty postaci – będę wiedział, jakie elementy zawrzeć w fabule.

Jeśli zaś chodzi o shinobi Skorpiona... mhm, nie. Ninja w rozpisce 'niedozwolonych' liczą się jako eta
 
Velg jest offline