Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2012, 14:01   #12
Rebirth
 
Rebirth's Avatar
 
Reputacja: 1 Rebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputację
Uh, oh. Ważna informacja - musiałem poszybować nieco w oklepane wyżyny sc-fi. Z całym szacunkiem do mojego wczesnego pomysłu, ze względu na małą praktyczność, musiałem nieco zmodyfikować pomysł NPG. Żeby was nie ograniczać zbytnio w podróżach przez galaktyki, zmieniłem prędkość z "bliskiej światłu" na "nadświetlną". Do tego muszę dodać jeszcze wzmiankę o specyficznych osłonach przed promieniowaniem.

Do tego wzmianka o komunikacji kosmicznej. Są trzy rodzaje:

1. Standardowe sposoby komunikacji (np. fale radiowe) - narażone na interferencje i przesłuchy, a także ograniczone oczywiście prędkością światła. Mogą korzystać z pośredników w postaci satelitów.

2. Kosmiczne Bezprzewodowe Łącze Optyczne (KBŁO/SFSO) - informacja przesyłana wiązką laserową. Ma to zastosowanie przy bezpośrednim kontakcie między nadajnikiem i odbiornikiem. Stosowane na bliskich kontaktach między statkami. Niepraktyczna przy kontaktach obiekt kosmiczny - planeta przy większości atmosferach. Niemożliwa do podsłuchania.

3. Informacja przesyłana NPG o niskiej częstotliwości (TDWG/LFGT) - wymaga wytworzenia wąskiej ścieżki NPG o niskiej częstotliwości. Najlepszy i najszybszy sposób wysyłania bieżącej informacji, ale wymaga obecności generatora NPG i odbiornika przechwytującego. Nie są to najtańsze urządzenia, a generator wymaga koncesji.

--- --- ---

Dostałem półtora karty - Pan Żelek wysłał mi całą (technik), Reinhard wysłał mi na razie bez mechaniki (lekarz). Z pewnych deklaracji mam Sekala (kapitan) i Boreiro (pilot). Do tego Lunar zaproponował support w kwestii obrazów planet, za co jestem mu wdzięczny.
 
__________________
Something is coming...
Rebirth jest offline