Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2012, 10:53   #18
Rebirth
 
Rebirth's Avatar
 
Reputacja: 1 Rebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputacjęRebirth ma wspaniałą reputację
Ja tylko nie chciałbym, abyśmy zeszli na tematy jakiegoś ciężkiego sc-fi, gdzie dyskutujemy o jakiś technologicznych szczegółach i astronomicznych zjawiskach. Póki co jest jeszcze ok, ale jak pisałem w rekrutacji nie zamierzam dokładnie zabawiać się w wyliczanie jakiś wartości, opisywaniem dokładnym zjawisk, czy pilnowaniem zgodności z wszystkimi prawami fizyki.
Od razu wspomnę o tym o co pytał mnie Sekal na PM - czyli o czas przelotu za pomocą hiperportingu. To po pierwsze prędkość nadświetlna - a więc możemy przyspieszać w sumie do woli. Żeby "rozwijanie dywanu" miało sens, to nie mogą to być dłuższe czasy niż zamykające się do godziny jeśli chodzi o jeden układ (a nawet krócej... ). Czemu? Bo przed tym bada się skanerem puszczonym po NPG możliwości. Im dłużej trwała by podróż, tym trudniej przy całym dystansie i kosmicznym ruchu znaleźć byłoby ten moment w którym nic nie zablokuje trasy przelotu. Jasne, próżnia jest duża, ale jest też dużo przeszkód, a przy takich prędkościach zderzenie nawet z małym kamykiem może spowodować potężne zniszczenia. Jako że w takim Star Treku np. podróżowało się z prędkościami Warp, gdzie standardowym dla np. Enterprise było Warp 5 (64,2 mln km/s), a można było spokojnie dochodzić do Warp 9 ( 0,4548 mld km/s), a nawet czasami Warp 10 gdzie osiągali prędkość nieskończoną i w ogóle to były wtedy kwiatki (jedne z ciekawszych odcinków), my nie będziemy się tu wyliczać i uznamy że podróże z niewiarygodnie dużą prędkością są możliwe.
 
__________________
Something is coming...
Rebirth jest offline