Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2012, 10:45   #4
hardgame
 
hardgame's Avatar
 
Reputacja: 1 hardgame nie jest za bardzo znanyhardgame nie jest za bardzo znany
Przyznam się, że żałuję tak impulsywnie napisanej rekrutacji. Z drugiej strony zbierałem się jakiś czas do tego, wciąż nieprzekonany forumową formą, która raz, że jest mi obca, dwa trochę ogranicza. A tak mając wolny wieczór nabazgrałem troszkę i wysłałem z myślą niech się dzieje wola nieba a co ważniejsze niech się coś dzieje.
Choć rzeczywiście cudów nie powinienem się był spodziewać.
Tym bardziej cieszÄ… mnie pytania i rady.

Największe obawy mam co do tempa i akcji. Przeglądając sesje przeraża mnie miesiącami ciągnące się wątki i szczątkowy element wykorzystania mechaniki, która jest dla mnie istotna jako narzędzie kreacji.( Tak więc bardziej mechaniczna niż storytellingowa )

Nie da się ukryć że nie szarpałbym się na tą zabawę, gdybym nie miał pewnego zarysu pomysłu jak to zrobić. Dlatego wstępniak. Żeby zarys zmienić w metodę.

I tu chyba popełniłem największy błąd zapraszając od razu do kampanii.
Ta owszem jest w planie, ale nie chciałbym psuć pomysłu na nią rozpoczynając grę, samemu nie będąc do końca oswojony z forum i nie mając w drużynie ludzi z którymi dobrze będę się rozumiał.

Dlatego mój pomysł zakłada, że każdy zainteresowany prześle postać na PW. Następnie rozegramy dość swobodną sesje bez patosu, za to z zakreśloną moją wizją świata i stylem gry dla was oraz waszym podejściem i kreatywnością dla mnie. Takie rozpoznanie walką.


Jaka ma być postać?

Zaawansowana, bo nie będziemy mieli czasu na rozwój. Zawierać musi, profesję podstawową wylosowane przez gracza statystyki zgodnie z tabelkami ( wierzę na słowo) oraz przebieg kariery do postaci zaawansowanej ( można powiązać to z historią która, powinna zawierać takie elementy jak sposób przyswojenia kluczowych umiejętności ).

Nie zakładam żadnych ograniczeń rasowych, choć nie znoszę graczy, którzy wybierają je ze względu na +10 czy +20 tu i ówdzie czy umiejętności wrodzone, a nie z powodu fascynacji rasą i jej dobrej znajomości.

Pytania o scenerię tej przygody czy późniejszej kampanii, nie są o tyle istotne, że nie będzie ona wymagała jednolitych cech drużyny jak np. przygoda dworska. W końcu chodzi o to, że ktoś idzie pierwszy w mieście po to, żeby nie być głodnym w lesie.

Co do spraw technicznych:

Tempo postów będzie niejednostajne. Post na tydzień( fajnie jeśli długi ), choć odpiszę na każdy wcześniejszy. Będzie także moment kulminacyjny, gdy będę wymagał jednoczesnej obecności graczy przez godzinę, dwie na forum po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z wszystkimi. Choćby z tego powodu drużyna to max 4 osoby.

Rekrutacja trwa do końca miesiąca, bądź znalezienia graczy.

Co do zmian w świecie, lubię je jednak nie widzę sensu pisać o nich teraz, skoro mogę nimi zaskoczyć.

Za rady wielkie dzięki, w samej rozgrywce myślę, że z waszą pomocą w pełni wykorzystam możliwości forum.

Pozdrawiam i zapraszam.
 
hardgame jest offline