Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2012, 04:35   #2
Nemo
 
Nemo's Avatar
 
Reputacja: 1 Nemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumny
Cytat:
1. Sesje via skype and maptool
Najprawdopodobniej będę niedługo prowadził taką sesję, co sądzicie o tym sposobie grania? Da się fajnie pobawić, czy jednak nie jest to w żadnym procencie to, co daje nam tzw. face to face?
Jasne, że da się fajnie pobawić ale trzeba mieć trochę inne oczekiwania i łatwiej wtedy o dystrakcje, a gra wymaga większej koncentracji, plus istnieją zawsze pewne możliwości szumu komunikacyjnego ze względu na, no, komunikację głosową. Sesja F2F nie da Ci tego co sesja przez Skype i na odwrót - to jak porównywanie muffinków czekoladowych do muffinków bananowych .

Cytat:
2. Odgrywanie jako MG postaci płci przeciwnej. Jak z odgrywaniem krasnoludzkiego oprycha, czy sklepikarza, albo uczonego nie mam problemu z przeskakiwaniem do innych charakterów, to nie wiem co mam zrobić podczas odgrywania kobiet Oczywiste, że muszę podjąć inne zachowanie, ale jak Wy to robicie? Czy odgrywacie kompletne dialogi z swoimi graczami, gdy rozmawiają z płcią przeciwną, czy np ograniczacie się do:
G:- Pytam się elfiej Pani, którędy droga
MG:- odpowiada Ci, że tędy i tędy...
Jak? Tak samo . Czemu mielibyśmy do czegokolwiek je ograniczać? Kobiety to nie są istoty z innej planety, bądź odrębny gatunek - kobieta rycerz i mężczyzna rycerz to wciąż rycerze, więc odegraj ją jak każdego innego knighta. Jak oswoisz się z innymi końcówkami płciowymi, to problem powinien zniknąć . Jeśli jednak nadal będzie Ci to nie odpowiadać, to po prostu zminimalizuj ilość kobiet w sesji. Lepszy książę niż kłopotliwa dla Ciebie księżniczka . Aczkolwiek pamiętaj, że opcja "pytam damę o drogę, powiedziala Ci że XYZ" nie jest złem ostatecznym, jeśli jakaś interakcja wywoływałaby u Ciebie dyskomfort [np. gracz torturujący kogoś, albo próbujący zaciągnąć do łóżka], to nie masz obowiązku odgrywać jej "krok po kroku" i możesz ją streścić w kilku zdaniach, tak jak zaproponowałeś. After all, to ma być zabawa.
 
__________________
A true gamer should do his best to create the most powerful character possible! And to that end you need to find the most gamebreaking combination of skills, feats, weapons and armors! All of that for the ultimate purpose of making you character stronger and stronger!
That's the true essence of the RPG games!
Nemo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem