Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2012, 16:11   #32
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Fajnie, ze padły te pytania.

ad. 1. Będzie to horror w okupowanej Warszawie. Z tym że horror inny, niż moje dotychczasowe. Bardziej hmmm ukryty, co nie oznacza, że mniej straszny. Coś w stylu słynnego już filmu "Harry Angel" czy też "W sieci zła" (chyba taki miał tytuł, chodziło o ten film gdzie głównym złym był demon Azazel przeskakujący z ciała do ciała). Czyli coś podobnego jak NYPD 1 - gdzie zło było (do pewnego czasu) ukryte i działało w "przyczajeniu". Do tego dochodzi horror lat okupacji: łapanki, zdrady, ścieranie się wywiadów, reperkusje i prześladowania.

ad. 2. Konwencja - coś pomiędzy. Nie chciałbym, aby było komiksowo. Nie chciałbym, aby było "historycznie". I znów chyba dobrym przykładem będzie 1 część NYPD czy nawet niektóre elementy drugiej. Oraz Dzieci Hioba. Tak. To również.

ad. 3. Szczerze mówiąc, dla fabuły lepiej aby gracz był członkiem "bojówki". Czyli żołnierz. Wykonujący akcje zbrojne. Jednak także łącznik, czy też "czujka" (ktoś taki jak Ruda z serialu Czas Honoru nim została likwidatorką kapusiów) też się nadaje. Normalnie maluje "parasole" na murach, a kiedy jest akcja daje sygnał, przechwytuje broń, zmywa się, dba o zaplecze logistyczne.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

Dzisiaj postaram się wrzucić wstępniaka - zaryzykuję, aby pokazać klimat opowieści. Jak się uda i czas pozwoli.

EDIT:

Gdyby ktoś chciał próbki - proszę bardzo

http://lastinn.info/sesje-rpg-horror...tml#post376689
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 12-09-2012 o 22:01.
Armiel jest offline