Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2012, 12:51   #8
Lucifer oO
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Reputacja: 1 Lucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwu
Ja o dziwo w Star Wars grywałem bardzo dużo, a jedyna sesja w jakiej występował oficjalnie wydany system opierała się na d6, a sam brałem w niej udział jako gracz. Sesja bardzo mi się podobała i choć sam system pamiętam jak przez mgłę raczej mam dobre wspomnienia z nim związane. Być może to zasługa MG który potrafił go nam łatwo wytłumaczyć, a być może jest to zasługa samego systemu, który jest tak łatwy że nawet nie znając angielskiego byliśmy w stanie przy pomocy MG stworzyć sobie postaci i grać dość sukcesywnie w oparciu jedynie o wiedzę z filmów i tego co wyczytał nam prowadzący z podręcznika.
Gdy udało mi się podszlifować nieco angielski, tak że mogłem zabrać się za czytanie komiksów, tworzenie sesji stało się łatwiejsze i tworzyłem scenariusze w oparciu o trzecią edycję D&D, samemu rozpisując umiejętności, atuty i moce. Dodatkowo opracowując coś na zasadzie many, w zamian za czary na dzień, choć ciężko było to wyważyć i jakoś spójnie dopracować. Koniec końców z używania mechaniki zrezygnowaliśmy prawie całkowicie, upraszczjąc ją do podstawowych cech postaci w oparciu o które prowadziliśmy narrację, czasem odwołując się do rzutu monetą czy nawet kości. Duża swoboda, wzajemne zaufanie a przede wszystkim znajomość realiów uniwersum moim zdaniem najlepiej komponują się ze światem Star Wars. Ja osobiście preferuję właśnie taki luźny tryb gry, gdzie zarówno gracze jak i MG mogą ponieść wodzę fantazji nie ograniczając się rzutami tylko zdrowym rozsądkiem. Oczywiście nie znaczy to że z mechaniką w Star Wars nie da się pobawić, nic bardziej mylnego, ale i tutaj preferowałbym opracowanie autorskiego systemu niż wykorzystywanie już istniejących, choć może jest to błędne założenie zwłaszcza że z innymi poza d6 zapoznawałem się już kompletnie na wyrywki.
 
__________________
...
Lucifer oO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem