Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2012, 23:28   #5
Zara
 
Zara's Avatar
 
Reputacja: 1 Zara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputację
Może nie mam szczególnie dużego doświadczenia w papierowych rpgach, ale się wypowiem, skoro nikomu innemu się nie chce ruszyć swoich pulchniutkich palców, a system zasługuje na jakiegoś komentarza :P

Niestety jednak, mnie jakoś szczególnie nie przekonuje. No bo niby pozostawiasz wiele pola manewru dla potencjalnych użytkowników, jednak mnie się wydaje, że chyba w dzisiejszych systemach mocniejsze doprecyzowanie wszystkiego jest wg mnie rozwiązaniem lepszym, bowiem ci, którzy chcą dużo swobody w tworzeniu świata, mają już tyle narzędzi, by samemu sobie stworzyć świat, jaki chcą, że nie potrzebują jakiegoś wstępnego w założeniach systemu, do którego trzeba później dołożyć trochę swoich klocków. Taki konkretniejszy system byłby bardziej dla leni (no, zaliczam się do nich ja... i pewnie wieeele innych osób na tym forum) i może lepsze byłoby coś, co już ma swoje założenia gotowe i można siadać i grać, wczuwając się w podany już klimat, lokacje itd. Ale z tym może też przesadziłem, bo system przejrzałem dosyć pobieżnie, może przynajmniej mnie przekonasz, że jest inaczej :P

Ale takie może masz po prostu założenia, a tymczasem, co prawda też na tamtej stronie nie odnajduję się zbyt dobrze, ale wydaje mi się, że przydałaby się jakaś taka już osadzona w jakiejś fabule zajawka, tekst, przykład przygody, który mógłby mi pokazać, że akurat warto zwrócić uwagę na ten system. Bo widzę tam głównie założenia dotyczące mechaniki, z tabelkami, modyfikatorami trudności itp. a zawartość już bardziej fabularna, co by się tam miało rozgrywać, już znacznie gorzej i ja np. nie czytając literatury podanego przez Ciebie w poście wyżej autora, jakoś po prostu nie widzę tej rozgrywki. A chyba chciałbyś trafić tym, czemu poświęcasz sporo czasu, do większej ilości chętnych. Bo dla kogoś podobnego do mnie, bardziej skupiającego się na fabule, klimacie, nie ma tam niczego wciągającego (a może ja jestem po prostu przy-tępawy, co nie jest wcale wykluczone :P ).
 
Zara jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem