Wątek: Ulubiony Klan
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2012, 00:04   #146
Irregular
 
Irregular's Avatar
 
Reputacja: 1 Irregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputację
Do Malkavian mam pewien sentyment, ale jak mam wybrać taki naj-najulubieńszy... Tzimisce wygrywają! Pierwsze wrażenia związane z wymową tej nieszczęsnej nazwy, ich Zniekształcenie i konflikt z Tremere, których takoż lubię (ale ciężko te dwa klany wsadzić do jednej drużyny)... a potem Mroczne Wieki i zabawa w przerażającego władcę pewnego zamku uważanego za nawiedzony, którego strzegą paskudne potwory i stwory z piekła rodem... o tak, Tzimisce są baaardzo klimatyczni i... cóż, po prostu ich lubię.
Ale gdyby tu byli Kapadocjanie, Tzimisce dostaliby konkurencję - wampir badający zakazane księgi w samym środku lochów strzeżonych przez zgraję chodzących trupów także nadzwyczaj mi przypadł do gustu. Ale cóż robić, gdy Kapadocjan w ankiecie nie uwzględniono?
Tremere też z początku byli dlań silną konkurencją, ale po poznaniu ich historii jakoś ich tak jakby przestałam lubić. Ich dążenie do nieśmiertelności jest takie troszeczkę... no... przesadnie daleko pociągnięte. Po prostu przedobrzyli, a po lekturze podręcznika do Mrocznych Wieków zrozumiałam irytację Tzimisce na cały klan Uzurpatorów (czy Czarodziejów, jak kto woli) i szala przechyliła się na stronę Diabłów.
Co do Wywiadu z wampirem, na który powołuje się wielu wielbicieli Toreadorów, Louis wygląda mi bardziej na Malkaviana. Zbyt obsesyjne są te jego podziwy i zadumania, żeby nie powiedzieć: wizje drążące umysł. Toreadorzy chyba nie są aż tak skupieni na cudowności świata, nie?
A niech to, znowu się rozpisałam...
 
__________________
Mole książkowe są zagrożone. Chrońmy ich naturalne ostoje! (biblioteki!)

Wkurzyłam kogoś? Coś pomyliłam? Sorry, ale biblioholik na odwyku to jeden wielki kłębek nerwów. Wybaczcie.
Irregular jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem