Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-10-2012, 23:29   #20
Zara
 
Zara's Avatar
 
Reputacja: 1 Zara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputację
Powoli mi się zaczyna robić smutno, bo tak dużo ludzi się zgłasza, że zaistnieje konieczność odrzucenia kogoś, a tego nie lubię. Ale każdy ma swoją szansę, choć czuję, że spoczywa na mnie większa presja, skoro sesja cieszy się takim powodzeniem...

Jednak co do pytań Lordofvampie, to odpowiedzi są następujące:

1. Źródła są na tyle nieprzewidywalnymi postaciami, że trudno może być je obrać w zwykłe cechy, jakie trzeba do stworzenia KP. Pewnie zmuszony byłbym też często ingerować w zachowanie postaci, by nadać jej właśnie większej owej nieprzewidywalności. Bo jak rozumiem, gra Źródłem wiązałaby się jedynie z byciem takim ukrytym źródłem? Granie pomocnikiem jakiegoś maga raczej odrzucam, a posiadaniu własnego źródła przez BG mówię już kategoryczne nie, bo postacie stworzone będą jednak zbyt słabe, by je do tego dopuścić.
U Czujnych widziałbym ten problem, że o ile ja, jako MG jestem w stanie oddać wiele cech otoczenia, jakie byłyby dla nich ważne, to wymagałoby to również zaangażowania w tą sprawę graczy, by dać takiej postaci odpowiednie możliwości. W każdym bądź razie postać byłaby ciekawa.

Aczkolwiek przy obu postaciach trzeba mnie do nich przekonać swoją KP. Niczemu nie mówię kategorycznie nie, ale jeśli chcesz czegoś więcej - pokaż coś więcej. To samo tyczy się wszelkich innych rzeczy. Nie jest to też dyskryminacja dla innych graczy, którzy stworzą zwykłe postacie, bo może się okazać, że jakimś dziwnym trafem te "prostsze" będą miały np. większe szczęście w przygodzie.

2. Czary w granicach rozsądku, to znaczy, wypisz tyle, ile uważasz za stosowne, najwyżej zażądam skorygowania, jeśli uznam, że za dużo/za mało

Tam jeszcze pojawiło się pytanie na poprzedniej stronie Seby-samurai'a o wykupywanie cech. Dobrze to zrozumiałeś, o to chodzi. Za to umiejętności, jak napisał później Bachal, wykupuje się od "zera" i za każdy poziom trzeba płacić odpowiednią poziomowi liczbą punktów, wykupując je po kolei, czyli:
1 poziom umiejętności kosztuje 1 punkt
2 poziom 3 punkty (bo 1+2)
3 lvl - 6 (1+2+3)
a 4 - 10 (1+2+3+4)
 
Zara jest offline