Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2012, 11:53   #4
Pan Błysk
 
Pan Błysk's Avatar
 
Reputacja: 1 Pan Błysk ma wyłączoną reputację
Mnogość bodźców jakie uderzyły go po wyjściu z portalu była przytłaczająca. Skrupulatna analiza otoczenia dostarczała więcej pytań niż mógł znaleźć odpowiedzi posiłkując się swoją wiedzą. Zastygł w absolutnym bezruchu, każdą najdrobniejszą cząstkę woli skupiając na próbach zrozumienia otaczającego go świata. Co powinien zrobić najpierw? Był zagubiony i nie potrafił podjąć decyzji. Logika, najwspanialszy dar stwórców, nie dostarczała jednoznacznej odpowiedzi, należało podjąć decyzję nie opierające się na niej.

Skupienie przerwała obca wola. Wdarła się omijając bariery świadomości jakby nigdy nie istniały. Jednym uderzeniem nakazu rozbiła w pył jego skupienie. Odarła z wiedzy. Zdusiła jego wolę. Zredukowała całą istotę do jednego naglącego impulsu. Pozostało tylko życzenie obcej woli.
„Przybądź!”
Niczym pusta skorupa, marionetka sterowana niewidoczną ręką odległego lalkarza, kluczył uliczkami tego przedziwnego miasta. Być może to iż nie posiadał nic co można by ukraść. Może fakt, że ponad dwu metrowy humanoid zakuty w pancerz na którym, niczym węzły nabrzmiałych żył, pulsowały nadprzyrodzonym blaskiem zielononiebieskie kryształy, nie wydawał się celem łatwym. A może obca wola kierująca nim. Sprawiły, że nikt go nie zatrzymał. Nieważne, teraz liczył się tylko cel.

W miarę zbliżania się do budynku mentalny nacisk malał. Wyzwolona z pęt świadomość. Znowu jedna tylko wola kieruje jego czynami.
-Ojej... Nie wiedziałem że to będzie takie bolesne dla was. Przyjmijcie moje szczere przeprosiny.
Głos przerwał koncentrację. Kształt, niewyraźny, przemieszcza się w górę schodów. Sprawdził stabilność stopni po czym skierował się za stworzeniem.
- To nie byłem ja.
Nim zdążył sformułować pytania, głos zabrała księga wyjaśniając wiele z ostatnich wydarzeń. Wyznaczyła nowy cel. Pozostało tylko jedno pytanie.
-Propozycją współpracy została przyjęta. Niemniej pozostaje bez odpowiedzi pytanie mogące mieć istotny wpływ na powodzenie zadania. Jaki jest powód dostarczenia księgi Heironowi Siwobrodemu?
 
__________________
Jemu co góry kruszy jemu nie | Jemu co słońce jego zatrzyma jemu nie
Jemu co młot jego rozbija jemu nie | Jemu co ogień jego przerazi jemu nie
Jemu co głowę jego podnosi nad jego serce | Jemu diament
On diament

Ostatnio edytowane przez Pan Błysk : 26-10-2012 o 12:28. Powód: drobna korekta interpunkcji
Pan Błysk jest offline