Wątek: Wampir: Requiem
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2012, 22:38   #1
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Wampir: Requiem

Witam wszystkich tych, których nazwa tematu nie zniechęciła, biorąc pod uwagę fakt, że za nowym Światem Mroku jakoś mało kto tutaj przepada.

Ja Maskaradę lubię (mimo że nadal przede mną odegranie prawdziwej sesji), aczkolwiek lektura podręcznika do Requiem pokazała mi, że oferuje on ciekawsze sytuacje, w jakie gracze mogą być wrzuceni. Przymierza (Covenants), pokusy (vices), cnoty (virtues), skaza drapieżnika (Predator's Taint) i rumieniec życia (blush of life) to kilka ciekawych nowości.

Były też jednak rzeczy, które mnie osobiście raziły; jak choćby ciachnęta liczba klanów (chociaż te stare uchowały się w liniach krwi) czy Animalizm u Ventrue'ów (nawet wytłumaczenie fabularne w którymś z podręczników mnie nie przekonało). Jednak nie chcę się rozpisywać tutaj o systemie, do tego jest odpowiedni dział na forum.

Wracając do tematu. Moje pytanie brzmi: czy ktoś chciałby zagrać w Requiem? Czy to jako gracz, czy jako Mistrz. Ja osobiście bardziej wolałbym u kogoś zagrać, niż poprowadzić, ale do mistrzowania obiekcji nie mam. Zwłaszcza, że przygoda, którą teraz prowadzę, zmierza do końca i w listopadzie się zakończy.

Jeśli już byliby jacyś chętni, to staną przed wyborem scenariusza. Sam posiadam zarys przygody własnej, ale jestem również w posiadaniu "Danse de la Mort". Wybór należy do Was.

Wszystkie materiały jakie posiadam są w języku angielskim, więc musicie mi wybaczyć jakiekolwiek różnice pomiędzy tłumaczeniem moim, a tym oficjalnym.

Jeśli ktoś myślał o poprowadzeniu przygody w nWoD, ale innym settingu (Mag, Wilkołak) to jeśli wygrałby scenariusz oryginalny, wtedy może moglibyśmy coś zdziałać razem.

Zapraszam do głosowania w ankiecie i podzielenia się swoimi opiniami w temacie.


Pozdrawiam,
Aro.is


P.S. Chciałbym również nadmienić, iż jakakolwiek nowa sesja przeze mnie prowadzona rozpoczęłaby się dopiero w grudniu. Byłoby mnóstwo czasu na zapoznanie się z settingiem i innymi takimi.
 
__________________
"Information age is the modern joke."

Ostatnio edytowane przez Aro : 29-10-2012 o 22:41.
Aro jest offline