Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2012, 21:07   #33
Raster
 
Reputacja: 0 Raster nie jest zbyt sławny w tych okolicachRaster nie jest zbyt sławny w tych okolicachRaster nie jest zbyt sławny w tych okolicachRaster nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Cytat:
Napisał Michaliev Zobacz post
Na bieg mam rzucać kością 1k6? Jeżeli bym chciał podbiec, wyciągnąć broń, i zaatakować dostanę -4 na trafienie i -4 do obrażeń?
Jak to jest z turami? Mam opisać w poście całą walkę dogadując się w komentarzach o przebiegu walki? Czy od razu na sesje wrzucać po 1 turze?
To była pierwsza walka i od razu wrzuciłem was na głęboką wodę, po za tym nie każdy jeszcze wiedział jakich konkretnych reguł przestrzegamy, więc tą walkę proszę potraktować przykładowo i jako naukę dla wszystkich. Tu był jeden przeciwnik i to słaby, więc akurat tu było kto pierwszy ten lepszy, zwyciężył deMaus, w następnych walkach możecie mieć więcej przeciwników i możecie stać bliżej potworów. Więc pisząc post w głównym wątku najlepiej przeczytać najpierw posty w komentarzach.

Tak, na bieg rzucasz k6, jeśli biegniesz z wyciągniętą bronią to otrzymujesz za to -2 do testu na umiejętność walka ale już sam atak wykonujesz normalnie, tzn nie odejmujesz -2 od ataku cepem (si+k6) jeśli uda cie się trafić.

Tak czy owak deMaus pokonał przeciwnika i już jest po ptakach, więc niema sensu rzucać się na zabite truchło.

Cytat:
Napisał JPCannon Zobacz post
ale bardzo mnie dziwi skąd w tym teście tyle k10 :P jeśli poza kością czarowania ten drugi rzut to dodatkowa kość figury to nie łapie czemu ma k10, chyba, że jest jakaś przewaga która podwyższa kość figury z k6 na k10 w czarowaniu..
Za wyrzucenie najwyższej wartości na danej kostce dostaje się kolejny rzut tą samą kością tzw "wyrzucenie asa" stąd wyniki 10 + 1 i 10 +8.
 
Raster jest offline