Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2012, 13:52   #16
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nie zgadzam się z tobą Pinhead. Każdy system nadaje się do tego rodzaju sesji.
Pinhead ma nieco racji, bo choć komedie da się zrobić na każdej mechanice i w każdym prawie uniwersum to Paranoia i Toon są właśnie wymyślone głównie pod sesje komediowe. Acz nie gwarantują wcale dobrej zabawy. Zwłaszcza Toona łatwo jest spartolić.

Cytat:
Właśnie o to chodzi, żeby każda z postaci emanowała swoim własnym typem humoru. Tak jak w życiu, każdy jest inny. MG tylko prowadzi. Właściwie to całą atmosferę będą budować gracze (z szacunkiem dla MG, oczywiście). Nic na siłę.
Tylko że z tego częściej wychodzi zakalec niż coś dobrego. Sesji komediowych na LI było kilka i patrząc z punktu widzenia czytelnika jakoś nie pamiętam żadnej dobrej. A już całkiem fatalnie wyszła sesja związana z puszczeniem graczy na żywioł... Wątek główny gdzieś się zgubił, a kolejne posty tonęły w bagnie coraz większego absurdu. Niby wszyscy świetnie się bawili, ale próba reaktywacji tej "udanej sesji" wyszła fatalnie.
Ja sam mam na koncie jedną sesję w zamierzeniach komiczną i choć była udana nie jestem pewien, czy humor był w niej tak dominujący jak początkowo zakładałem.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline