Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-11-2012, 11:14   #3
Pietro
 
Pietro's Avatar
 
Reputacja: 1 Pietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodze
Zawsze możesz podesłać koncept wcześniej na PW - w zasadzie wszyscy mogą. W ten sposób powiesz komuś co szykujesz i nie będziesz martwił, że ktoś uzna cokolwiek za zaklepane.
Dostaniesz też (albo i nie) moje prywatne błogosławieństwo na dalsze tworzenie.

Odnośnie kart to tak - chodzi dokładnie o te. Wyglądają może naprawdę fajnie, ale na dłuższą metę mają tendencję do sypania się na każdym kroku. Szczególnie kiedy mówimy tu o uzupełnianiu jej większą ilością tekstu - tak, na sesji pojawią się PDki i możliwość rozwoju postaci.
Kolejna sprawa to fakt, że strasznie niewygodnie operuje się na kilku takich kartach jednocześnie. Szczególnie kiedy mowa tu o starszych komputerach - jakie nadal są w użyciu u mnie w robocie.
Z tego też powodu wrzuciłem na nie bana. Jeśli komuś jest wygodniej, może wypełniać wszystko na nich (mniej obytym łatwiej będzie się zorientować), a potem wrzucić wszystko do jakiegoś doca i wysłać. Na etapie tworzenia postaci i tak nie mówimy tu o masie tekstu.

Przy okazji jeszcze kilka kwestii, o których niby gdzieś wspominałem, ale chyba dobrze będzie umieścić je bezpośrednio w tym temacie.

1) Sesja jest zdecydowanie przeznaczona dla osób chcących poznać Sciona. Tym mogę pomóc na każdym etapie kreowania bohaterów, rzecz jasna proszę o przynajmniej odrobinę wyobraźni i darowanie sobie proszenia o ogarnięcie całej mechaniki na dzień przed końcem rekrutacji.

2) Z uwagi na fakt, że te informacje są rozrzucone po podręcznikach i czasami trudno się w nich zorientować: gracze nie muszą martwić się o aspekty pokroju inicjatywy, statystyk broni, DV, czy poziomów zdrowia. To mogę równie dobrze uzupełnić sam bazując na reszcie karty postaci. Jeśli posiadacie potrzebną wiedzę - świetnie. W innym przypadku spytajcie albo zostawcie puste. Dla mnie to chwila roboty, a mogę oszczędzić Wam niepotrzebnego stresu.
 
__________________
Sometimes you have to play a long time to be able to play like yourself.
- Miles Davis
Pietro jest offline