Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2007, 17:58   #5
Esco
 
Reputacja: 1 Esco ma wyłączoną reputację
W związku z tym, że pojawiają się różne pytania na PW odnośnie tej sesji, pozwoliłem sobie odpowiedzi umieszczać tutaj. Wszelkie pytania i td. proszę "pościć" w tym temacie, to od razu inni będą mogli przeczytać. Tak samo prosił bym o oficjalne zgłaszanie się na sesję.

Odpowiedzi na ważniejsze pytania,

Q. Jaki charakter mają mieć postacie ? Jest to obojętne, czy też nie podajemy go i będzie wywnioskowany z historii ?
A. Postacie nie mogą mieć złego charakteru. W settingu Ravenloft chodzi o walke dobra ze złem. Zła postać była by zmuszona rzucać co chwila testy Power Checks i z pewnością dość szybko przeszła by pod kontrolę Mocy (czyli MP). Charakter to różne odmiany dobrego i neutralnego.

Q. Jeżeli jest to story bez mechaniki, to jak jest z umiejętnościami i czarami ?
A. Trochę niefortunnie użyłem określenia storytelling. Jak napisałem w tle jest pełna mechanika, a więc losujemy karty postaci i uzupełniamy je w trakcie gry zgodnie z informacjami uzyskanymi od MP.

Q. Jak często wymagasz pisania postów ?
A. Raz na 24h oprócz weekendów. Raz na 48h to absolutne minimum.

Q. Na którym levelu będzie moja postać?
A. Zaczniemy postaciami na 3 levelu.

Q. Czy są jeszcze wolne miejsca?
A. Tak, mam jeszcze co najmniej 1 wolne miejsce (może dwa).

EDIT:

Q. Czy dopuszczasz granie klasami nie opisanymi w podręczniku , ale na przykład pochodzącymi z innych źródeł ? (internet itp.)
A. Tak, po wczesniejszej akceptacji przeze mnie.
 
Esco jest offline