Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2012, 00:31   #21
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Czytając zagraniczne fora, gdzie prowadzone są sesje RPG mam wrażenie, że H&S jest na topie... Chociaż może niekoniecznie H&S, bo grają też w systemy storytellingowe. Mówię to głównie w oparciu o długość postów - MG rzadko kiedy pisze dłuższe niż kilka linijek, a już nie wspominając o graczach. Sam preferuję krótsze posty, ale bez przesady. Od prowadzącego wymaga się trochę więcej wkładu, prawda?

Wchodząc na forum WotC spotykam się z opiniami, że najważniejszą rzeczą jest balans postaci (brzmi to trochę jak z forum jakiegoś MMO) i że Pan X nie będzie grał w D&D Next jeśli postacie nie będą zbalansowane. Dla mnie to bzdura. Mogę przełknąć zachwianie równowagi jeśli klasy postaci będą wyjątkowe, a jeśli ktoś chce balansu to już lepiej grać w 4.0 na aktualnej eracie - to nic, że wszystkie postaci są tak naprawdę te same (różnią się tylko formą ataku/obrony), przecież są zbalansowane. Co prawda nie wszyscy wypowiadający się są tacy sami; jest tam cały legion graczy, którzy w D&D grają od kilkunastu-kilkudziesięciu lat i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

@Pinhead
3 z 4 moich graczy nie ma w ogóle pojęcia o zasadach. Wiedzą jak wykonywać testy ataku, umiejętności, obrażeń itd., ale nie potrafią stworzyć postaci, nie znają efektów zaklęć ( ) i co chwila zarzucają mnie pytaniami. Po prostu niedzielni gracze, nie mniej jednak sesje mają sporo uroku i dobrze się bawimy. Zwykle skupiają się na fabule i odgrywaniu, bo obojętnie jakim systemem rzucę to i tak nie będą znali zasad.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline