Wątek: Płeć bohatera
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-12-2012, 14:29   #6
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Ascendancy to gra strategiczna coś na kształt Master of Orion.
17 płci dorzucono tam na zasadzie... "dzięki temu rasa będzie bardziej obca", bez dbałości o sens czy też nawet wyjaśnienie. Bo i po co ?
Opis rasy nie ma znaczenia, za to mają bonusy jakie daje.

A co do

Cytat:
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycję, ja osobiście nie mam pomysłu poza płcią obojętną stąd pytanie
Płeć żeńska/męska to nazwy które nie mają znaczenia. Równie dobrze można je nazwać plus/minus, ying/yang.
Maszyny,cyborgi... nietrafiona sprawa. Maszyny nie mają organów rozrodczych, maszyny się buduje w fabrykach. Nadawanie płci tosterowi jest chybionym pomysłem. Bo płciowość łączy się z rozmnażaniem. Bez rozmnażania nie ma płci.

Cyborgi nie są rasą/płcią... tylko zmodyfikowanym w znacznym stopniu gatunkiem podstawowym.

Jeśli chce się tworzyć obce płcie, to najpierw trzeba skomplikować sam proces rozrodczy. Ot tak na przykład. A+B łączą się, by potem B złożyła zapłodnione jajo w osobniku C który je rodzi i daje do wychowania A.
No i masz ying i yang + inkubator.
Inaczej się nie da.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem