Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2013, 16:05   #29
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Wnerwik dobrze prawi, mogę w takiej sytuacji jeszcze podrzucić jeden dość wredny chwyt który gdzieś wyczytałem. Niech wtedy znajdą ślusarza i mu ładnie zabulą.
Przypomniał mi się jeszcze jeden fajny motyw który mój kumpel z powodzeniem prowadził i dla bardziej doświadczonych graczy. Niech zagrają chłopami. Wytłumaczy to brak wiedzy o świecie i powoli będą się kształcić. Wszyscy chcą być tropicielami? Proszę bardzo. U niego szło to mniej więcej tak:
Na wioskę graczy mają zaatakować drowy (jakaś wojna czy coś było) i oni wraz z innymi mieszkańcami mają obronić co swoje. Podczas pierwszych sesji podrzucał im różne motywy profesyjne a na koniec każdy z nich mógł wybrać jedną z dwóch profesji. Dodaj do tego wojskowych którzy mają pomóc wiosce (a jako, że to fantasy niech się tam znajdzie łotrzyk czy tropiciel jako zwiadowca, kapłan jako medyk/kleryk i mag jako... mag), dzięki temu będą mogli zapoznać się ze wszystkimi klasami i wybrać bardziej świadomie.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem