Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2007, 20:16   #11
JarekTFL
 
Reputacja: 1 JarekTFL ma wyłączoną reputację
Zaczniemy najprawdopodobniej w środę. Wciąż czekam na karty postaci kilku z osob ktore sie zglosily i rekrutacja jest otwarta. Mam też kilka uwag przed sesją:
1. Unikajcie postawy "director stance", ja decyduje o reakcjach otoczenia na wasze dzialanie(ofk oprocz rzeczy oczywistych np. nie musicie czekac az powiem wam ze udało wam się otworzyć drzwi na taras).
2. Nie ma pełnego Storytellingu, choć nie ma też jako takiego systemu. Jestem MG który lubi realizm, dlatego przypadek jest kluczowy, w sytuacjach takich jak walka lub testy umjejętności ustalam ST biorąc pod uwagę wszystkie czynniki(zdolności postaci, stan psychiczny i fizyczny postaci, warunki zewnętrzne) i wykonuję jawne rzuty(w większości przypadków), ST nie jest jawne. Im niższy rzut tym lepjej.
3. Jak już mówiłem stawiam na realizm(ofk w ramach konwencji sesji), dlatego pamiętajcie że wszystkie obrażenia fizyczne jakich ewentualnie doznają wasze postacie mogą mieć poważne konsekwencje. Wystarczy że postać o słabej psychice zatnie sie w palec, kiepski rzut i macie blackout. To nie D&D, ta sesja bazuje na prawdziwym świecie.
4. Cenię rzetelne odgrywanie postaci i "wczuwanie się". Niech wasze postacie wiedzą tylko to co powinny wiedzieć, nie to co wiecie wy.
5. Możliwe że część sesji będę prowadził na PW, jesli dojdzie do sytuacji kiedy będzie mi zależało aby pewne informacje dotarły tylko do konkretnej postaci(np. sny), oczywiscie taka postać może potem zrelacjonować reszcie to czego doświadczyła.

Jeśli macie jakieś pytania walcie śmiało tu albo na PW.
 
__________________
Jeśli martwi się nie żywią to czemu żywi się martwią?
JarekTFL jest offline