Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2013, 20:01   #10
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Hm, to może coś mi się pochrzaniło przed oczami, jak pisałem ledwo cokolwiek odczytuję na tej karcie, a na pewno nie wszystko (tak jak ten pierwszy atut... Noż do jasnej, co to? Wkurza mogę to). No dobra, wpisz sobie jeszcze korzyści z tej Czujności. Powinna być jeszcze waga przy ekwipunku, ale jak jesteś początkujący i pracujesz na SRD, to niech się MG martwi. Wpisz jeszcze premie do ataku brońmi (ponieważ nie modyfikują ich atuty i magiczne właściwości broni, na razie są tożsame z odpowiednio premią do ataku wręcz i dystansowego).
Bazowe ST (nie wiem czy na karcie masz napisane inaczej, czy na forum walnąłes literówkę, w każdym razie na pewno mówimy o tym samym) jest to liczba, jaką ofiara czaru musi przebić w rzucie obronnym by uchronić się przed skutkami zaklęcia. Wybrałeś akurat takie zaklęcia, których to nie dotyczy, ale później zapewne wybierzesz kolejne, np. klasyczna, choć dopiero 3-poziomowa kula ognista zezwala ofierze na rzut obronny na Refleks, zdany pozwala jej uniknąć połowy obrażeń.
Formuła bazowego ST jest następująca: 10+poziom czaru+modyfikator z atrybutu odpowiadającego za czary. W twoim przypadku, dla 0. poziomu czarów będzie to 10+0+2(twój mod z cha)=12.

Kącik dobrych rad wujcia Somka:
1. Raz jeszcze sugeruję przemyślenie sprawy atrybutów. Teraz jak już kojarzysz o co chodzi z ST i czarami premiowymi, widzisz chyba, jak ważna dla zaklinacza jest charyzma. Ogólnie, nawet przy mniejszych wartościach punktowych niż masz do dyspozycji, zaczynanie gry zaklinaczem z cha poniżej 16 jest mało rozsądne. Nie chciałbym, żebyś zniechęcił się do gry z powodu niegrywalnej postaci.
2. Podobnie nalegałbym żebyś wziął wykrycie magii (zaklęcie 0. poziomowe). To zaklęcie jest po prostu nieocenione, gdy obcuje się z magią. Przyda Ci się zawsze, jak spotkasz coś magicznego, a w D&D jest mnóstwo magii. Bez tego jak bez nogi.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline