Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2007, 13:13   #2
bratek
 
Reputacja: 1 bratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skałbratek jest jak klejnot wśród skał
Moim zdaniem jest kilka wytycznych, jeśli chodzi o gracza grającego nie PBF tylko normalnie

1. Powinien znać podstawy testów
2. Powinien znać w minimalnym stopniu otaczający go świat - zagrożenia, trochę historii, kilka ważnych miejsc i osób - szczególnie w regionie z którego pochodzi
3. Powinien mieć swój kompletny zestaw kostek
4. Powinien robić notatki lub dysponować dobrą pamięcią
5. Przychodząc na sesję powinien pamiętać jakie były ostatnie wydarzenia, w jakim nastroju była jego postać.
=
Miałem taką sytuację, że mieliśmy z graczami przerwę od grania z dobre kilka tygodni. Na wcześniejszej sesji wprowadziłem słowa pewnej piosenki [często mi się to zdarza]. A na kolejnej miały one pomóc w odgadnięciu jakiegoś hasła. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że nikt tych słów nie pamięta a co gorsze, można było odebrać wrażenie że to moja wina że wymuszam na nich żeby pamiętali coś z przed X tygodni. [dlatego notatki!!!]
=
6. Powinien mieć przy sobie kartę postaci.
7. Powinien odgrywać postać tak jak wyglądają jego staty. A nie, że w np Neuroshimie ktoś ma 8 charakteru i zgrywa kozaka lub ma 9 sprytu i wypowiada się tak jakgdyby miał 19.
8. Powinien nie kwestionowac decyzji MG
9. Powinien szanować innych graczy i MG - w szczególności chodzi mi tutaj o kwestię nie przychodzenia na sesję [odwoływania w ostatniej chwili]
10. Nie musi być genialnym aktorem. Choć fajnie by było bo to ubarwia grę. Natomiast MG powinien rozważnie przydzielać PD, związane z ta kwestią.
11. Powinien być altruistą pod wieloma względami. Pomagać MG i innym graczom. Jak?
np. przynosząc muzykę, organizując papu i piciu, pozwalając korzystać z własnych dóbr dla dobra innych, posprzątać po sesji a nie zostawiać syf w 'lokalu'
12. Powinien być szczery. Jak coś mu się podoba - mówić. Jak coś się nie podoba - mówić.

Narazie tyle - może jeszcze cos potem dopiszę
 
__________________
Nobody is perfect
bratek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem