Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2013, 00:19   #10
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Przede wszystkim dzień dobry Znajomym oraz Szanownemu GMowi, bo tak się składa, ze grałem ze/u wszystkich tu obecnych, poza akurat GMem.

1.Awatary i grafiki. Cóż, niestety podesłałem grafikę na swój awek, ale świat się przez to nie wywali, że poszukam jeszcze raz. Jest mi obojętna, czy filmowa, czy obrazkowa, chyba ogólnie filmowa mogłaby być ładniejsza, jeśli już musimy ujednolicać, chociaż wołałbym puścić na samopas. Ponadto lubię obrazki
2. Nazwy geograficzne oraz inne. Istnieje polski kanon, którym jest pierwsze tłumaczenie „Władcy” oraz „Hobbita” na język polski. Nie znaczy, ze tłumaczenie Frąców jest kiepskie, raczej naśladowało pierwowzór, natomiast Łoziński odniósł sukces wzbogacając słownik języka polskiego wyrazem „łozizm” oznaczającym tłumaczenie, ze nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
dla zainteresowanych "W�adca pier�cieni"
Toteż jak wspomniałem, głosuje na polski standard. Nie mniej, zdaje sobie sprawę, że nawet ten standard nie jest idealny, chociażby przykład Gryfa oraz Obieżyświata. Toteż, jeśli będzie wola używania nazw własnych, zniosę to bez większych problemów. Byle nie Łoziński, bowiem kszaty zamiast krasnoludów, Bilbo Bagosz zamiast Bilba Bagginsa oraz Tajar zamiast Rivendel są iście straszne
3. Zapoznanie przez GMa. Jak najbardziej chętnie.
 
Kelly jest offline