Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2007, 17:18   #4
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Dobry gracz to pojęcie względne. Jestem bardzo przeciwny "jedynemu słusznemu stylowi gry", nic tak nie wnerwia mnie jak "wielcy erpegowcy gardzący tymi maluczkimi" (nie, nie kieruje tych słów do nikogo, takich snobów na LI brakuje jeszcze ). Prawdziwie dobry gracz musi mieć jedno- chęć do gry, wielką chęć do gry. To jest najważniejsze, bez tego nic się nie da zrobić. Co dalej?

Musi lubić konwencje danej rozgrywki. Nie musi być wielkim aktorem jeżeli jego drużyna poprostu lubi posiekać sobie trochę potworów- to też gra, ponoć niektórych to cieszy i odstresowuje. Nie musi znać mechaniki, jeżeli jego ekipa jej w ogóle nie używa. Może rzucać żart za żartem i ciągle odchodzić od tematu, jeżeli sesja ma właśnie taki "imprezowy" klimat. Mówiąc krótko, i powtarzając trochę po Arango, poprostu musi mu zależeć na grze. Wszelkie inne wymagania to już dodatki, zależne od stylu owej gry...

A, no i mały edit i offtop w jednym.

Cytat:
Miałem taką sytuację, że mieliśmy z graczami przerwę od grania z dobre kilka tygodni. Na wcześniejszej sesji wprowadziłem słowa pewnej piosenki [często mi się to zdarza]. A na kolejnej miały one pomóc w odgadnięciu jakiegoś hasła. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że nikt tych słów nie pamięta a co gorsze, można było odebrać wrażenie że to moja wina że wymuszam na nich żeby pamiętali coś z przed X tygodni. [dlatego notatki!!!]
A to akurat uważam za błąd. Ja notatek nigdy nie wymagałem i nie wymagam, wymagam jedynie wiedzy. Notatki to coś, co gracze powinni robić sami dla siebie, nie z prośby/dla MG. Zapomnieli hasła, imienia swojej żony czy pieśni? Ich problem
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem