Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2013, 01:46   #14
Darth
 
Darth's Avatar
 
Reputacja: 1 Darth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłośćDarth ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał Kelly Zobacz post
Cóż, irracjonalne dla Ciebie, dla kogoś innego nie. To bardzo subiektywne. Lepiej zawsze zakładać, że ktoś wiedział, co chce powiedzieć. Przecież to proste, jeśli przy opisie 1 możliwości jest użyte słowo horror, zaś przy trzeciej klasyczna wojenka, oznacza to, że klimat tej pierwszej najprawdopodobniej będzie mroczniejszy, zaś tej 3ki lżejszy, niżeli ta pierwsza. Ot tyle. Ani tutaj oksymoron, ani cokolwiek innego, zwykłe, precyzyjne określenie danej rzeczy bez wartościowania.
A ja, kiedy mam na myśli akcję, mam na myśli akcję Wh40k. Czyli taką z pogranicza survivalu.

Na początek musimy ustalić co masz na myśli mówiąc lekki klimat. Ponieważ z mojego doświadczenia wynika że kiedy ludzie mówią o lekkim klimacie w kontekście 40k mają na myśli coś w stylu Duchów Gaunta. Jeżeli tak, to klimat rzeczy które ja piszę jest dalece mroczniejszy.

Oprócz tego, przynależność gatunkowa w żaden sposób nie decyduje o klimacie. Akcja może zarówno niezwykle mroczna, jak i lekka.

Dla wyjaśnienia. Wszystkie z podanych sesji będą miały ciężką atmosferę i mroczny klimat. Imperator chroni nie będzie w żaden sposób inne pod tymi względami. Nastawienie na akcję w żaden sposób nie przeczy powyższym. Znaczy to tylko że nie będę celowo i z premedytacją budować atmosfery strachu wśród graczy.

Jako przykład wskażę setting do Call of Cthulhu o nazwie Delta Green. Moim celem nie jest stworzenie sesji będącej odpowiednikiem WWII z laserami, tylko pokazanie jak wyglądałaby służba w siłach specjalnych Imperium, w jednym z najbardziej mrocznych i ponurych settingów sf w historii.

... Jakby coś, będę od teraz używać terminu Grimdark. Pasuje bardziej, i ma lepsze brzmienie.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline