Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-02-2013, 17:19   #109
Pan Błysk
 
Pan Błysk's Avatar
 
Reputacja: 1 Pan Błysk ma wyłączoną reputację
Dlaczego dziwi Cię fakt, że współczesny człowiek żąda dowodów? Wszak jest to metoda naukowa która jak do tej pory świetnie się sprawdzała, dzięki takiemu podejściu możesz między innymi pisać teraz na tym forum zamiast próbować przekazać nam swoje racje telepatycznie.

Mówienie o "wewnętrznej mocy" nie prezentując żadnych dających się zweryfikować dowodów jest, delikatnie mówiąc, lekką przesadą i żerowaniem na naiwności.

Mówisz o honorze "psioników" a ja dam Ci przykłady braku honoru w tym środowisku. Homeopaci, bioenergoterapełci i inni uzdrawiacze wyrządzają spore szkody ludziom którzy wierzą w ich rzekome moce. Dają nadzieję, że ich zdolności uzdrowią chorych bez skutków ubocznych, odciągając ich od konwencjonalnej medycyny. Skutkiem czego zmarło już wielu a o uzdrowieniach, tak ciągle mówię o potwierdzonych naukowo uzdrowieniach, jeszcze nie słyszałem. Nawet o jednym przypadku. Również guru sekt przekonują o swojej niezwykłej mocy, najczęściej niszcząc przy tym życie tych którzy za nimi podążają. A wszystko to dzięki kilku sprytnym sztuczkom psychologicznym.

Nie zabraniam Ci wierzyć, że posiadasz jakieś zdolności paranormalne jednak jeśli nie potrafisz ich udowodnić to może warto by się zastanowić nad wizytą u psychologa?

Przykro mi jeśli ta uwaga kogoś uraziła.

PS Nie twierdzę że wszystko związane z tematem jest fikcją. Hipnoza i wiele technik mentalnych jak najbardziej działa. W dodatku zostały zbadane, mechanizm ich działania jest poznany i udowodniono ich działanie opierające się, w wielkim skrócie, na manipulacji podświadomością która przyjmuje wszystko bezkrytycznie. Podobnie wiele technik mentalnych takich jak poprawianie pamięci i skupienia jest niezwykle przydatnych, choć owszem wymagają sporo pracy. Jednak nie są to w żadnej mierze zjawiska nadprzyrodzone a wynikające ze szczególnych właściwości ludzkiego umysłu i mózgu (i proszę tych dwu pojęć nie traktować jako synonimów).
 
__________________
Jemu co góry kruszy jemu nie | Jemu co słońce jego zatrzyma jemu nie
Jemu co młot jego rozbija jemu nie | Jemu co ogień jego przerazi jemu nie
Jemu co głowę jego podnosi nad jego serce | Jemu diament
On diament

Ostatnio edytowane przez Pan Błysk : 27-02-2013 o 19:55.
Pan Błysk jest offline