Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2013, 22:29   #120
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Pominę chwilo milczeniem fakty naukowe na niektóre poruszone przez Ciebie kwestie i dla potrzeb dyskusji przyjmę, że "nie wiem".

Wszystkie podane przez Ciebie zjawiska są wyjaśnialne. To, że nie znasz odpowiedzi na dane pytanie (nie potrafisz wyjaśniając danego zjawiska) nie oznacza, że:

a. Takiej odpowiedzi nie ma.
b. Jest "paranormalna"
c. Możesz sobie dorobić do niej dowolną teorie/odpowiedz jaki Ci w danym miejscu pasuje.

Co więcej, nawet jak nikt, nigdy nie pozna odpowiedzi na te pytania/nie wyjaśni owych zjawisk, to nadal nie oznacza, że takowe odpowiedzi nie istnieją, albo to działanie takiej czy innej "siły nadprzyrodzonej", magii, czy czego tam sobie chcesz.

Kiedyś ludzie nie wiedzieli dlaczego ptaki latają. Jakby wtedy w ziemie coś walnęło, to nikt nigdy by się tego nie dowiedział. Czy w związku z tym to zjawisko "paranormalne"?

Cytat:
Tak dla rozgrzewki, udowodnijcie mi ze Slonce swieci.
Pamiętam, ze gdzieś czytałem, jak jakiś mądrogłowy rozprawiał się z tym trikiem (i innymi bredniami przy okazji), ale nie pamiętam już jak. Zaryzykuje jednak. Zakładając, że mieszkasz w Polsce, wyjdź z domu jutro, gdzieś koło 6 rano i spójrz w niebo. Względnie poproś znajomego fizyka o wykład na temat budowy i "działania" gwiazd.

Chociaż to pierwsze będzie szybsze i łatwiejsze do przyswojenia.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline