Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2013, 14:44   #116
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czy można wchodzić do wraków?
Jeżeli tak to czy można strzelać z nich?
Czy można strzelić by wysadzić wraki?
Jeżeli tak jaka procedura rzutu?
I czy wybucha jeden i likwiduje zombie w pobliżu czy jak?
Mimo iż jest to mini gra to oczywiście nadal zachowuje elementy rpgowe także możesz robić co Ci się podoba, również wchodzić do wraków. Zamki w drzwiach i szyby nie powstrzymają jednak truposzy i prostym testem siły dostaną się do Ciebie do środka, a wtedy może być problem z ucieczką. Wysadzić wrak można, ale nie strzelając. Takie rzeczy to tylko w filmach Jest jednak taka opcja, wrzucając granat do baku. Uznaję, że otwór baku jest po dowolnej ze stron bagażnika, gdzie wam wygodniej. Jeśli wrzucicie go to chwilę później wybuchnie całe auto, raniąc wszystkich o dwa pole od siebie, z siłą 2k6. Jednak trzeba uważać, bo jak wrzucisz granat i nie starczy Ci ruchu by odbiec, to również dostajesz 2k6 obrażeń

Cytat:
Czy rakietnica / pancerfaust jest naładowana choćby jedną sztuką amunicji ?
Czy ja mam ewentualnie ją przy sobie?
Jeżeli mam przy sobie wiem jak nią podrzucać by załatwić blisko cel. Czy mogę wykorzystać to jako granat?
Czy jeżeli jest załadowana rakietnica/... to czy mogę w nią strzelić używając "oka"?
Czy strzelając w leżącą amunicję mogę spowodować wybuch?
Tak jak jest napisane, rakietnica posiada dwie zamontowane w sobie rakiety. Jeśli chcesz więcej amunicji to musisz ją zdobyć po tym jak zdobdziesz wyrzutnie. Jeśli chodzi o atak z rakietnicy, to rzuca się normalnie na strzelanie, jednak jeśli chybisz to procedura znoszenia pocisku jest jak przy granacie. Rakietnica zadaje 4k6 obrażeń na polu 3x3 tak jak robi to granat.

Rakietnica ma zamontowane pociski wewnątrz więc nie nie możesz ich wysadzić wewnątrz wyrzutni, strzelając w nie. Torby z amunicją również domyślnie nie posiadają rakiet, jednak mogę na to pozwolić. Wybuch przy strzale w amunicję jest taki sam jak przy granacie, czyli 3x3 z amunicją po środku. Zada to 3k6 obrażeń, oraz zniszczy amunicję. Strzał wykonuje się z karą za strzelanie w mały cel (głowica rakiety) więc ma się wtedy karę -4.

Cytat:
A teraz sprawa mechaniki czy nie powinno być że im bliżej celu lub zaraz przy nim nie powinno być "+X" do strzału(celności)?
Gdyby tak było, że im bliżej jesteś celu tym większy masz bonus, to musiała byś mieć tak, że im dalej to masz większą karę. System ten stawia na prostotę, a nie na x bonusów i kar jak takie d&d Jednak zauważ też na logikę, że skoro taki pistolet ma zasięg bez kar 5 to na jakim zasięgu musiał byś stać by mieć bonus, 2? W zasadach jest tylko opcja automatycznego trafienia, jeśli w cel praktycznie nie da się chybić, leży blisko nieprzytomny, jest związany a Ty stoisz obok, przykładasz mu lufę do głowy itp itd. Poza tym bonusy są od innych rzeczy jak celowniki optyczne, secjalne przewagi itp itd, więc gdyby dodawać jeszcze takie za mało odległość, to trafiała byś w mrówkę z automatu, bo tak wychodzi z bonusów nawet jak Twoja postać nie umie specjalnie strzelać czyli znów d&d. Trzeba pamiętać, że tutaj chybiasz w normalnym strzale tylko na 1, 2 i 3 :P Dodaj do tego swój bonus z oka i masz chybienie tylko na 1. Także widzisz czemu nie ma w tym systemie x bonusów za wszystko.

Cytat:
Czy trafię zombie po drugiej stronie planszy używając "oka" np: który atakuje innego gracza?
Twoja najlepsza broń posiada zasięg to 35 pól, także oczywiście masz szansę trafić nawet bez używania "oka". Jeśli podasz mi o który cel konkretnie chodzi to powiem Ci dokładnie jakie były by kary, bo nie wiem czy Twój cel byłby w zasiegu 25 pól czy więcej, jak między 11 a 25 pól od Ciebie, to strzelasz z karą -2. Więc jeśli byś się nie ruszała to strzelała byś bez kar. Do tego używając serii trzypociskowej miała byś do tego bonus +2 do trafienia i obrażeń. Jeśli cel jest między 26 a 35 pól od Ciebie to walisz z karą -4, ale jeśli użyjesz serii 3P to i tak strzelała byś bez kar mając do tego +2 do obrażeń

Cytat:
A czy likwidując zombie wszystkie zombie w moim rogu one się jakoś odradzają?
Mogą się odrodzić, ale tylko kilka. Co jakiś czas wykonuje rzut który stwierdza, czy jakiś nie wstanie

Cytat:
Czy wygrana oznacza likwidację wszystkich zombie czy może nadejdą posiłki jak wytrzymamy "x" czasu?
Wygrana oznacza, zabicie wszystkich zombi i przeżycie. Są pierwsze miejsca egzekwo za przeżycie najdłużej i za największą ilość zabitych.

AJT
Sprawdź czy teraz jest ok. Sam się dziwiłem, że nie użyłeś pełnego ruchu
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 17-03-2013 o 14:50.
JPCannon jest offline