Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2013, 06:39   #4
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Dhratlach Zobacz post
Jak słusznie zauważył Someirhle, gore to nie horror. Przynajmniej nie w mojej skali odniesienia. Drobne elementy gore, odpowiednio wplecione mogą stanowić część składową horroru, ale nie są elementem niezbędnym.
Zgadzam się. Gore, moim zdaniem, bazuje na najniższych instynktach ludzi. Dostarcza tego, co kiedyś areny z gladiatorami. Ale zauważcie, że pojawiły się całe serie filmów w sumie gore: Piła, Hostel itp. itd. Ja osobiście nie przepadam za tego typu filmami. Nie lubię oglądać krwi i flaków w ilościach hurtowych.

Dla mnie horror to tajemnica, to zagrożenie inne niż psychopatyczny morderca z piłą łańcuchową i taaakim hakiem - cytując pewną bajkę.

Ale niekiedy gore podkreśla obrzydliwość jakiejś sceny. Wtedy taki "krwisty" kawałek wzmacnia obraz. Zastanawiam się nad filmami, gdzie to wykorzystano?
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 19-03-2013 o 14:45.
Armiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem