Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2013, 16:44   #61
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Filmy jugosławiańskie słyną ze swoją absurdalności, więc pewnie to tak miało być. Jak w Obiecaj mi czy Srpskim Filmie.

Co filmów historycznych jak i książek to należy pamiętać, że pokazują zazwyczaj pewną wizję. Całości nie da się przedstawić. Ludzie żyjący w tamtej epoce nie widzieli wszystkiego. Jeszcze długo po przejściu na emeryturę Romulusa Augustulusa niektórzy myśleli, że żyją w Imperium Romanum zachodnim. Z drugiej strony nikomu już nawet nie chciało się przywdziewać purpury. Czy to jednak miało znaczenie dla chłopa żyjącego w północnej Galii?

Lubię jak filmy przedstawiają "jak mogło być i prawdopodobnie było" ze szczyptą dziadostwa kinowego w sensie na siłę wciśniętych romansach dopchniętych niemytą stopą. Takie coś może być jak dla mnie. Za to nie podobają mi się filmy wciskające na siłę jakąś wizję, której propagandowe znaczenie wciąż istnieje w świadomości społecznej. To co działo się w Rzymie nie ma takiego znaczenia, choć historia lubi się powtarzać.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem