Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2013, 09:57   #65
Halad
Banned
 
Reputacja: 1 Halad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodzeHalad jest na bardzo dobrej drodze
Sam mam problem ze stworzeniem jakiejkolwiek klasyfikacji (o sensownej to już można pomarzyć).
A pytanie padło dlatego, że według tego co pisałem wcześniej (żadne wydarzenie nie pozwala dokładnie w czasie go umiejscowić) niby nie jest, a jednak...
Konsultantem historycznym był w serialu Szymon Kobyliński, więc wierność mundurów, uzbrojenia etc została oddana rzetelnie.
Sam już się gubię w tych rozważaniach pomału

A co do moich opinii - to sam miałem z nią problem już w chwili jej powstania i krwi w jej obronie przelewać nie mam zamiaru. Najprostszym i jedynym w miarę trzymającym się kupy wyjaśnieniem wydaje się mi to, że na zródło można się bez obaw powołać.
Czyli : wydarzenia, stroje, ekwipunek, wystrój wnętrz, architektura,formy zachowania (np powitania) itp.

Od problemów społecznych, ustrojowych i im podobnych trzymałbym się z dala bo ten i podobne tematy są wyjątkowo śliskie.

Ułan w "Lotnej" atakujący szablą czołg niemiecki jest raz "symbolem sanacyjnego zacofania i bezsensownej brawury" a raz "symbolem nieugiętej woli walki nawet w tragicznej sytuacji". Historia nie fizyka i nie można powiedzieć niestety jak Jan Kobuszewski "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądz pan rura" .

Chyba zaczynam ględzić jak ksiądz Muchowiecki z "Rycerzy trzech" co : "jak coś powie to nie wiadomo co, ale wzruszenie za serce chwyta". Więc dość i wesołych świąt.
 

Ostatnio edytowane przez Halad : 29-03-2013 o 10:04.
Halad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem