Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2013, 21:56   #46
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Achaar nie każdy ma tysiąc pomysłów i nie do każdego trafiają te pomysły. Niech Nasty założy dziesięć tematów z czego część nie pyknie za to część coś wniesie. Nie ma chyba działu w którym są same tematy, które się przyjęły. Żeby nie być gołosłownym, przykład:
http://lastinn.info/systemy-postapok...ne-zrodla.html (Przydatne źródła.)

Jak dla mnie bombowy temat. Spis o którym tak się często pisze też nie jest tak bezsensu. Takie badanie rynku. Niby są sondy ale załóżmy sytuacje:
Chce poprowadzić sesję postapo ale nie mogę się zdecydować. Czy to ma być shima czy fallout. Czy opowieść o dogorywaniu ludzi czy walka z Molochem. A może połączyć? Spróbować opowiedzieć jakie były dalsze losy Nowego Vegas? Poprowadzić drużynie czy solówkę? PvP czy sesje mocno punktującą pracę w drużynie? I na podstawie tego spisu mogę założyć czy sondę czy rekrutkę. Mam już ogólny zarys. Potrzebne? Jak dla mnie tak. Konieczne? Mało jest rzeczy koniecznych. Odzew był więc jakiś sens temat miał.

Temat czemu "postapo jest lepsze od fantasy" jak dla mnie to dopiero byłby nabijacz postów w stylu "moje zabawki są najfajniejsze". Ale czemu nie? Jeżeli ludzi to bawi. Mnie nie.

Nie doceniasz też siły paplaniny o niczym, która stanowi sporo tematów w działach poświęconych danemu systemowi.

Mii rozszyfrowałaś mnie Specjalnie dałem na początku temat do wygooglania. Tak na dobry początek. Nie chciałem przerzucać się szczegółami jak to czasem z nudów robię z Lechem (raz się nawet założyliśmy, który z nas zna lepiej mechanikę tworzenia postaci w shimie).
Konkursy można zorganizować. Ba! Można nawet pokusić się o nagrody. Tylko, że to na LI się nie przyjmuje. Przykładem może być konkurs noworoczny, mało wymagający z naprawdę fajnymi nagrodami. Jaki był odzew? Dwie prace. Podczas gdy quizy zawsze się przyjmowały, nie wyjdzie z tym? Trudno, to nie koniec świata. A nawet jeżeli to tyle ich już przeżyłem w moim młodym życiu.
Co do zakresu to niestety ale temat jest bardzo ogólny. Tak samo jak ktoś spyta o "Drogę" ja nie odpowiem. Jak padnie pytanie o "Wojownika Autostrady" to nie wiem czy wiele osób po za mną i Kellym będzie wiedział chociaż o co chodzi.

Takie jest moje zdanie. Ale może pomożemy Nasty? Co byście chcieli widzieć w tym dziale? Ja osobiście z chęcią bym zobaczył reaktywacje Wujka Dobra RADiacji. Sam mam mało to powiedzenia w tym temacie ale może ściągnę Fabiana, on zna sporo ciekawostek przydatnych w sesjach postapo.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem