Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2013, 23:55   #55
Ustronie
 
Ustronie's Avatar
 
Reputacja: 1 Ustronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znanyUstronie wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Podręcznik
Kontakty
Znasz ludzi z wielu rożnych okresów swojego życia, a oni wszyscy razem stanowią prawdziwy bank informacji i pomocy, które pewnego dnia mogą okazać się tobie bardzo przydatne.
Twoje Znajomości to nie tylko ludzie, którymi manipulujesz lub którym płacisz za informacje, ale także przyjaciele, na których naprawdę możesz polegać (Bliższe Znajomości) i oczekiwać sprawdzonych wiadomości (w ich dziedzinie). Powinieneś w trakcie sagi albo i wcześniej opisać swoje Bliższe Znajomości jako pełnych bohaterów. Masz także pewną liczbę Dalszych Znajomości, rozproszonych po całym mieście. Kiedy pragniesz skontaktować się z osobą z Dalszej Znajomości, wykonaj rzut na Znajomości względem stopnia trudności równego 7. Liczba sukcesów określa liczbę takich osób, z którymi udało ci się skontaktować; oczywiście będziesz musiał je przekupić lub inaczej przekonać do udzielenia potrzebnych ci informacji.

To o czym mówisz to "Znajomość Półświatka" Kontakty jako cecha pozycji są to konkretne osoby, konkretne nazwiska. MG sama we wstępie pisała, że chce postawić mechanikę na bardzo dalekim planie. Dostaliśmy niższe Pokolenie, ktoś może mieć jakieś Mienie, jeżeli mu to wynika z historii. A reszta? Trudno, taki setting. Nie ma co na siłę wciskać gdzieś tych brakujących kropek Pozycji ;]
Byłbym też ostrożny przy uznawaniu, że skoro postać poruszała się wśród złodziei i morderców w XII wieku, to na pewno zdobyte wtedy umiejętności przydadzą się w negocjacjach z grupką gansta niggas albo wysokiej klasy hitmanem. Świat się bardzo zmienił przez te dziewięć wieków - i nie mam tu na myśli tylko technologii ale przede wszystkim kulturosferę i przemiany społeczne. Polecam francuskie filmy z serii "Goście, gości" - tam fajnie jest przedstawiony szok kulturowy przybyszy z głębokiego średniowiecza, trafiających między współczesnych ludzi : D

I ostrożnie z nowymi technologiami, bardzo niepokoi mnie pomysł, że kilka nocy po obudzeniu się w nowym świecie jedno z nas będzie się włamywać na policyjne serwery i dowolnie zmieniać sobie bazy danych... Wampiry nie tak łatwo oswajają się z nowymi ideami. Rozwój IT i web 2.0 zostawił w tyle większość wampirów, które nie oswoiły się z nimi jeszcze będąc ludźmi. Nie jest to jakaś moja interpretacja - bazuję na podręczniku.

Generalnie przyznam, że niepokoję się trochę czytając niektóre posty, pokazujące że część dyskutujących nie do końca chwyta podstawowe założenia systemu i zamiast dopytać - dopuszcza się interpretacji na własną modłę
 
__________________
[pseudogłęboki cytat autora, którego nie czytałem żadnej pracy, mający sugerować mój wyrafinowany gust i intelektualizm]

Ostatnio edytowane przez Ustronie : 03-04-2013 o 00:05.
Ustronie jest offline