Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-04-2013, 23:33   #1
Boreiro
 
Boreiro's Avatar
 
Reputacja: 1 Boreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodze
Dwie autorskie sesje.

Już ponad rok mija odkąd jestem na forum, więc pomyślałem, żeby spróbować poprowadzić sesję. Ba, nawet dwie mi przyszły do głowy.

1. Autorskie fantasy - Można powiedzieć sztampowy scenariusz, ale niedużo tutaj takich widziałem. Z różnych indywiduów powstaje drużyna. Ma teoretycznie proste zadanie, które jednak się co nieco komplikuje. Pokonując wrogów, zarówno mieczem jak i słowem, zmierzamy do wielkiego finału. Klimat sesji raczej lekki, żadnych epopei, więcej humoru i realizmu. Świat fantasy. Ludzie, elfy, krasnoludy, smoki, magia, wiadomo. Świat gry to mój autorski pomysł, ale każdy powinien się w nim łatwo odnaleźć. Idealny do światotworzenia.

2. Rozgrywka cywilizacyjna - drugi pomysł jest znacznie bardziej ambitniejszy i trudniejszy do przeprowadzenia. Zamysł jest taki: na kontynent przybywają różne nacje. Początkowo się kompletnie nie znają, skupiając się na sobie. Różne klimaty sprawiają, że tworzone cywilizacje powinny się znacznie różnić. Potem następuje faza coraz głębszych kontaktów, aż do pierwszych wojen. I tak dalej aż do ... Hmm. Dobre pytanie. Będę musiał coś wymyślić. Tury będą coraz krótsze: np. od 25 lat na początku do kilku miesięcy albo i mniej przy zaawansowanej rozgrywce. Poziom technologiczny do osiągnięcia to max średniowiecze, bez prochu w większych ilościach. Wszystkie kraje mają swoje religie, systemy wartości, kulturę itp. Ewentualnie mogę dodać do tego elementy fantasy. I teraz najważniejsze: wszystko powyżej jest w fazie planowania, także może ulec poważnym modyfikacjom.

Pierwszy raz organizuję sondę, także nie mam pojęcia czy dobrze to zrobiłem. Wszelkie pomocne sugestie mile widziane. Sesje prędzej czy później powstaną lecz jeśli będę widział zainteresowanie zmobilizuje mnie to do spięcia pośladów
 
__________________
Nosce te ipsum.
Boreiro jest offline