Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-04-2013, 08:49   #2
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Zatem przedstawię moje kandydatury, chociaż miałem straszliwy problem ze zrobieniem tej "listy".

Generalnie ja filmy "horror" kategoryzuję za pomocą prywatnej miary zwanej "podskoki". Czyli jak często podskoczę na krześle.

Dwa podskoki - "Klątwa" - film durny w sumie, pokazuje japoński etos pracy (duch zamordowanej japońskiej dziewczyny wracający do pracy w stadium ostrego poranienia ). Ocenę zawyża fakt, że widziałem go w kinie przy mojej kochanej żonie - której na horrory powinni dawać zniżkę, bo i tak połowę ogląda przez palce biadoląc "nie patrzę, nie patrzę". Toż to prawdziwy horror jest (wybacz Ravanesh za te zdradzieckie wynurzenia ).

Jeden podskok - "Duch" - fenomen z czasów mojej młodości - PRLu - horror "hamerykański" gdzie pod kinem ustawiały się karetki na ludzi Jak byłem młody, zrobił na mnie wrażenie. Teraz na nim zasnąłem

Jeden podskok - "Lśnienie" - film bardzo lubię za nieodpowiedzenia, za to, że budował klimat i za grę Jacka Nicholsona

Nie są to faworyci. Takich mi ciężko wybrać. Ale taki ranking "filmów" bardzo niespełniający kryterium rankingu

Trzy podskoki - gra komputerowa "Fantasmagoria" -- co prawda, nie jest to film ale dopisałem


Zachęcam do dzielenia się własnymi filmami.
 
Armiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem