Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-04-2013, 15:12   #70
Deszatie
Markiz de Szatie
 
Deszatie's Avatar
 
Reputacja: 1 Deszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputacjęDeszatie ma wspaniałą reputację
Autorem ilustracji był Jan Marcin Szancer (w jednym z tomików również Zbigniew Łoskot).
Wracając do powieści "Crimen".. kiedy ją czytałem wnet stało się dla mnie jasne skąd u Jacka Komudy taka fascynacja ziemią przemysko-sanocką. Znalazłem źródło, z którego czerpał inspirację do wielu opowiadań, tworząc w nich klimat tej ziemi, choćby w "Jeruzalem".

EDIT: Na podstawie "Opowieści z Dzikich Pól" J. Komudy (i innych wątków z jego twórczości) też mógłby powstać niezły serial "historyczny". Pisarstwo pana Jacka jest filmowe, sporo dynamiki, krwistych scen, bohaterowie z charakterem. To mogłoby się podobać...Tylko nikt tego projektu nie sfinansuje, ze względu na zbyt małą liczbę potencjalnych odbiorców, a co za tym idzie niedochodowość całego przedsięwzięcia...
 

Ostatnio edytowane przez Deszatie : 10-04-2013 o 16:06.
Deszatie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem