Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2013, 01:41   #3
Velg
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Reputacja: 1 Velg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetny
Cholerny, parszywy ninja! Zacząłem już pisać następną PWkę, żeby rzec coś-niecoś o potrzebie komunikacji, ale mnie ubiegłeś. Pfff... tym razem Ci się upiekło

Ale skoro są komentarze, to dorzucę swoje trzy grosze:
Cytat:
Kończę pisać ten temat i wracam do skrobania! (4 strony są + opis NPC i zdjęcie świstka papieru dla Liry)
Doceniam. Ale! - ważniejsze pytanie: jaka to część posta? Nastawiać się na to, że post będzie w przeciągu dwóch-trzech dni czy mogę wtedy z czystym sumieniem zająć się np. cholernym EDkiem?

Dalej: nie rozumiem, na czym polegać ma system turowy. Czy tury są stałe, czy jedynie na czas jakiegoś „prologu”? (tzn. pierwszych postów) Ile dni trwa tura? Podczas swojej tury musimy zdążyć z postem? Podczas tury musimy dać posta wszyscy? A może np. w ciągu dziesięciu dni planujesz zrobić pięć dwudniowych tur – w każdej z postem odpowiedniego gracza?

Jeszcze dalej:
Cytat:
Velg- otwieram dla Ciebie ten dokument: mam deklarację z twojej KP co zamierza twoja postać, więc najpierw wrzucę Ci tam "wywiad środowiskowy" który Jonathan zebrał, potem po deklarce (wystarczy sucha, słowna), po rzucie lub dwóch i skombinujemy z tego post. Doc na razie pusty.
OK. Ale w takim razie dałbyś mi dostęp do edycji tego doca , bo na razie mogę sobie na niego jedynie popatrzyć

Na razie nie rozumiem też, czego dokładnie oczekujesz. Chcesz, żebym rzucił Ci kilka deklaracji pt. „co byś zrobił w tym miejscu”, żebyś mógł dokładniej umiejscowić postać? (np. by wiedzieć, czy to będzie przy włamywaniu się do domu, czy u miłej sąsiadki) Pytam, bo nie chciałbym potem rzucić informacją w formacie nieprzydatnym.

Cytat:
Cele poboczne będę sygnalizował w waszych postach (przede wszystkim w tych, które teraz będą się pisały - postach początkowych) oraz właśnie w temacie "materiały"
Co rozumiesz przez „cele poboczne”? Chodziło Ci o wątki poboczne? Bo – ale truizm! - „cele” zakładają, że postaci powinny do nich dążyć. A to – w postaci np. założenia, że z cholerycznym sąsiadem należy się pogodzić, a nie drzeć koty – już trochę ogranicza postaci

I tak: czepiam się. Ale akurat to chcę wyjaśnić

Cytat:
Chcecie trzymać się jednego standardowego formatu pisania postów?
Wolę wolną amerykankę. W skrócie: staram się pisać tak, żeby post był czytelny i czytało się go przyjemnie. Odgórnie ustalone konwencje temu nie sprzyjają – bo albo są zupełnie nieżyciowe (np. myśli postaci najczęściej przedstawiam mową pozornie zależną, której obudować w tyldy sensu nie ma), albo wymuszają rezygnację z iluś form pisania (np. rezygnacji z ww. mowy pozornie zależnej). Ostatecznie, mam z takimi regulacjami więcej problemu niż pożytku.

I jestem za tym, żeby każdy pisał, jak mu było wygodnie i tak, żeby innym się czytało miło. Wierzę, że każdy z nas miał w swoim życiu tyle styczności ze słowem pisanym, by mógł świadomie decydować, co uważa za najbardziej estetyczne i czytelne. Tyle z mojej strony

PS. to nie znaczy, że nie będę oddzielał bloków tekstowych. Swoje gusta estetyczne mam – po prostu nie lubię odgórnego narzucania sobie formatu pisania postów. Formę artystyczną powinno się dobierać do treści, a nie odwrotnie, o
 
Velg jest offline